Po NAUKĘ przez SZTUKĘ

2015-04-15 20:47:00 sk

Warsztaty plastyczne, rozstrzygnięcie konkursu Ars Universitatis, koncert, pokaz mody i prezentacja oferty edukacyjnej złożyła się na program Festiwalu Nauki i Sztuki przygotowany przez Wydział Pedagogiczno Artystyczny UAM w Kaliszu. Progi uczelni przekroczyło dziś kilkuset młodych ludzi.

Marta Marszałł
Marta Marszałł

Uniwersyteckie Spotkania ze Sztuką i Nauką są częścią wspólnego projektu pod nazwą Poznański Festiwal Nauki i Sztuki przygotowanego przez Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i realizowany we wszystkich ośrodkach zamiejscowych UAM jednocześnie. Ma on celu promowanie i przedstawienie uniwersyteckiej oferty edukacyjnej dla dzieci i młodzieży, która może je zachęcić do studiowania w przyszłości na wydziałach tej uczelni.
Główna ideą tych spotkań są warsztaty, które pokazują cały wachlarz działań Wydziału. Organizatorzy chcieli pokazać, iż poprzez sztukę można nie tylko kreatywnie spędzać czas, rozwijać swoje pasje i zainteresowania, poznawać nowe kultury, ale także odkrywać środki oraz wyrazy własnej ekspresji. Zamysł tego wydarzenia polega na zastosowaniu nieszablonowych form przekazywania wiedzy oraz uczenia poprzez sztukę i zabawę.

- Jesteśmy Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym i to jest nasza naturalna baza i platforma współpracy z przedszkolami, szkołami podstawowymi, gimnazjami i liceami, a z drugiej strony zapraszamy do studiowania w naszej uczelni. To zmusza nas do przygotowania różnorodnej i atrakcyjnej oferty. Wszyscy studenci z plastyki zaangażowali się w obsługę warsztatów, przygotowali pokaz mody i koncert muzyczny, zaprezentowali swoje prace z różnorodnych dziedzin artystycznych, aby pokazać, jak funkcjonuje uczelnia i w jaki sposób można wyrazić siebie i swoje pomysły poprzez sztukę – powiedział koordynator Festiwalu dr Jerzy Wypych.

Wraz z otwarciem Festiwalu nastąpiło rozstrzygnięcie 15. edycji konkursu plastyczno-projektowego Ars Uniwersitatis. Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza odebrała Marta Marszałł za prace malarskie. Laureatka jest studentką I roku studiów magisterskich na Edukacji Artystycznej w Zakresie Sztuk Plastycznych.

- Najczęściej wyrażam się w technice malarskiej akrylowej, czy olejnej, ale również interesuje mnie fotografia, czasem kolaż. Nagrodę otrzymałam za moje prace dyplomowe z ubiegłego roku, które były inspirowane teledyskami, które są moją ulubioną filmową formą wypowiedzi artystycznej. Wybrane klipy i postaci okrasiłam zaburzeniami wizji, pikselizacją, czy zakłóceniami w odbiorze, które dodały charakteru tym obrazom i są moim osobistym zabiegiem. Na przyszłoroczny dyplom magisterski przygotowuję pewnego rodzaju kontynuację tego tematu – powiedziała portalowi calisia.pl Marta Marszałł.

Za uczestnictwo w warsztatach przyznawano certyfikaty i losowano Nagrody Dziekana Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego.
Impreza cieszyła się ogromną popularnością. Czas pokaże, czy ta atrakcyjna prezentacja przełoży się na nowych studentów, którzy będą chcieli zdobywać tu wykształcenie.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować