Podtrzymać passę wyjazdowych zwycięstw pomiędzy Kaliszem a Opolem!

2017-03-24 11:00:00 bm

Siatkarki MKS Calisii Kalisz dziś o godzinie 18:00 zmierzą się w wyjazdowym meczu II fazy play-off I ligi kobiet z AZS-em Politechniki Opolskiej. Celem dla kaliskich siatkarek jest podtrzymać passę zwycięstw gości w meczach pomiędzy tymi drużynami i albo bezpośrednio rozstrzygnąć losy rywalizacji na swoją korzyść lub przynajmniej doprowadzić do decydującego o awansie „złotego seta”.

Przed tygodniem zawodniczki obu ekip podtrzymały tradycję spotkań pomiędzy MKS Calisia, a AZS-em w sezonie 2016/2017. Podobnie jak w dwóch meczach sezonu zasadniczego, tak i w pierwszej potyczce fazy play-off kibice mogli oglądać zacięte, pięciosetowe spotkanie, które trzeci raz z rzędu wygrał zespół przyjezdny. Tym samym opolanki znów zwyciężyły w Kaliszu, a MKS kilka miesięcy temu triumfował w stolicy województwa opolskiego. W poprzedni weekend spotkanie należało jednak do najbardziej zaciętych – cztery spośród pięciu rozegranych setów kończyły się na przewagi, a o wygranej AZS-u zdecydowały pojedyncze piłki. Tie-break zakończył się rezultatem 17:15 dla rywalek MKS-u Calisii!

W piątek z jednej strony przed kaliszankami wyjątkowo trudne zadanie – by uzyskać prawo do walki o piąte miejsce na koniec sezonu muszą zwyciężyć 3:0 lub 3:1. Przy wyniku 3:2 dla MKS-u dojdzie do decydującego o awansie „złotego seta”. I właśnie – biorąc pod uwagę historię rywalizacji – wynik 3:2 dla gości byłby pewnie najniżej wyceniony przez bukmacherów. Siatkarki z Kalisza i z Opola przyzwyczaiły już swoich fanów, że prezentują bardzo podobny poziom, więc dziś wieczorem możemy się spodziewać kolejnej zaciętej batalii. Oby tym razem zwycięskiej dla drużyny Daniela Przybylskiego!

24 marca 2017 r., godzina 18:00, I liga siatkarek, II runda fazy play-off