Pogonili KKS Kalisz [foto i wideo]

2016-08-10 19:35:00 bk

Dziś odbyło się historyczne spotkanie kaliskiej drużyny z ekstraklasową Pogoń Szczecin, które zakończyło się niestety porażką gospodarzy 0:4.

Pogoń dominowała w meczu od samego początku nad drużyną z Kalisza. Pierwsza bramkę strzelił w 15 minucie meczu Łukasz Zwoliński, po dobrym dośrodkowaniu. Druga bramka padła po niespełna 10 minutach w wykonaniu Spas Delewa, który otrzymał prostopadłe podanie.

W drugiej połowie spotkania Pogoń dwukrotnie pokonała bramkarza KKS-u, podwyższając wynik o kolejne bramki, w wykonaniu Zwolińskiego oraz Gracjana Jarocha.

KKS Włókniarz 1925 Kalisz – Pogoń Szczecin 0:4

0:1 – Łukasz Zwoliński 15’
0:2 – Spas Delew 24’
0:3 – Łukasz Zwoliński 51’
0:4 – Gracjan Jaroch 89’

KKS: Jędrzej Dorynek – Marcin Tomaszewski, Damian Czech, Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski – Michał Grzesiek, Mateusz Lis, Błażej Ciesielski (60’ Przemysław Balcerzak), Iwelin Kostow (74’ Stajko Stojczew), Konrad Chojnacki, Rafał Jankowski.

Pogoń: Dawid Kudła – Robert Obst, Sebastian Rudol, Jakub Czerwiński, Mateusz Lewandowski, Mateusz Matras, Jakub Piotrowski, Dawid Kort (63’ Rafał Murawski), Spas Delew (46’ Adam Gyurcso), Ricardo Nunes (76’ Gracjan Jaroch), Łukasz Zwoliński.

Żółte kartki: Lis, Tomaszewski (KKS) oraz Rudol, Lewandowski (Pogoń).