Polska Biegała na Majkowie

2015-05-24 00:24:00 redakcja

Około 500 osób wzięło udział w biegach przełajowych na osiedlu Majków. Impreza odbyła się w ramach akcji „Polska Biega”.

Już po raz dziewiętnasty miłośnicy aktywnej formy wypoczynku wzięli udział w Majkowskim Biegu Rodzinnym. W sobotę na osiedlu Majków rozegrane zostały też XIX Amatorskie Mistrzostwa Kalisza i Otwarte Mistrzostwa Nauczycieli w biegach przełajowych.

W Biegu Rodzinnym wzięły udział 73 rodziny. 516 uczestników przebiegło bądź przeszło trasę 1200 metrów.

W tym dniu rozegrane zostały też XVII Amatorskie Mistrzostwa Kalisza i Otwarte Mistrzostwa Nauczycieli w biegach przełajowych.

Wzięło w nim udział 30 osób. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Górny, za nim uplasował się Oleksander Sumira, a jako trzeci na metę dotarł Michał Kołaciński.

Wśród kobiet najszybsza była Justyna Krawczyk, która przybiegła na metę przed Dorotą Czubak i Marta Stasiak. Panie miały do pokonania dystans 2400 metrów, a panowie 4800 metrów.

W ramach biegu rozegrano XVI Otwarte Mistrzostwa Kalisza Nauczycieli, gdzie wśród pań najlepsza była Marta Jakubowska z Przedszkola Integracyjnego Sióstr Felicjanek w Kaliszu, a w gronie panów najszybszym nauczycielem był Daniel Olszyna z SP 17.

W trakcie imprezy odbyła się również loteria, w której można było wylosować atrakcyjne upominki.

Organizatorami byli UKS Majkowska Dwójka, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Kaliszu oraz TKKF Majków.