Przed Halą Arena Kalisz został odsłonięty pomnik „Piłkarze ręczni”. Jego autorem jest Zbigniew Wojkowski. Uroczystego odsłoniecia dokonali prezydent Grzegorz Sapiński oraz prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzej Kraśnicki. Rzeźbę poświęcił JE ks. Bp Edward Janiak. Uroczystość wpisuje się w obchody jubileuszu 100-lecia polskiej piłki ręcznej i poprzedza towarzyski mecz mężczyzn Polska – Hiszpania. Rzeźba „Piłkarze ręczni” wykonana jest z brązu, waży ok. 800 kg, w najwyższym punkcie mierzy 3 metry.

Article czo%c5%82o

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
11 nowych hybryd na przełomie lipca i sierpnia
Thumb lato strona 03
Czarna wołga kursuje po Kaliszu? Zapraszamy na L...
Thumb 3r4a4235
Radni nie wywiązali się z obowiązków

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
więcej»
Bico australia 20131216 146n120