Porażka goni porażkę. Koszykarze KKS-u ulegli Rawii.

2017-02-19 22:03:00 Karina Zachara

Trwa fatalna passa koszykarzy KKS Energa Drogbruk Kalisz. W minioną sobotę podopieczni Łukasza Wojciechowskiego przegrali po raz siedemnasty w tym sezonie. Porażka z Rawią Rawicz 74:113 była zarazem najwyższą ze wszystkich jakie dotąd ponieśli.

Już początek meczu w wykonaniu gospodarzy wyglądał fatalnie i nie wróżył nic dobrego. Podczas gdy goście trafiali seriami, kaliska ekipa w żaden sposób nie potrafiła zdobyć choćby jednego małego punktu. Po upływie pięciu minut Rawia prowadziła już 18:0. W całej pierwszej kwarcie kaliszanie trafili z gry zaledwie dwa razy, resztę punktów uzbierali z rzutów wolnych. Na domiar złego boisko, i to na dobre, zmuszony był opuścić Artur Mrówczyński. Najskuteczniejszy skrzydłowy kaliskiej piątki, któremu tego dnia najwyraźniej puściły nerwy, ukarany został za dwa faule techniczne.

„Mrówa” na pewno nie zagra w najbliższym, środowym spotkaniu ze Stalą Ostrów, ale konsekwencje mogą być jeszcze surowsze, decyzja w tej spawie należy jednak do PZKosz. Jedno jest pewne całe to zajście na pewno postawiło kaliski zespół w mało komfortowej sytuacji, co w zderzeniu z dobrze dysponowanym rywalem, zakończyło się istną katastrofą.

W ciągu trzech kwart, gracze z Rawicza z samych tylko celnych „trójek” uzbierali aż 51 punktów, KKS miał ich – w sumie – 53. W ostatniej odsłonie, choć dołożył jeszcze 21, zmieniło to niewiele i kolejna, siedemnasta już porażka kaliszan w tych rozgrywkach stała się faktem. Tablica była brutalna: 74:113 – tak wysoko podopieczni Łukasza Wojciechowskiego jeszcze w tym sezonie nie przegrali.

KKS Energa Drogbruk Kalisz – RKKS Rawia Rawag Rawicz 74:113 (12:33, 23:30, 18:25, 21:25)
KKS: Kołodziej 15 (2×3), Wojciechowski 13 (3×3), Kol 7, Galewski 2, Mrówczyński – Bartkowski 13, Pawlik 12 (2×3), Grochowina 6, Ostój 4, Przybylski 2, Kaczmarek, Walczak.