Program " Od Zera Do Hakera"

2017-05-10 08:26:00 Jacek Wardęga nauczyciel ZSTE

Program był realizowany od 21.01-30.04.2017

HACKING HEROES (Program “OD ZERA DO HAKERA”)
W programie tym uczestniczyło czterech uczniów ZST-E w Kaliszu (najwięcej w 12 osobowej grupie) tj.Izabela Wącław ,Kuba Kwiatkowski, Kuba Bera, Kuba Karczewski..
Przedstawiam tekst oraz zdjęcia z pobytu w Porto uczniów klasy
1 F (technik cyfrowych procesów graficznych) Izabeli Wącław oraz Kuby Kwiatkowskiego.
Nasza przygoda z hacking heroes rozpoczęła się, w szkole gdzie dowiedzieliśmy się na lekcji informatyki u Pana Jacka Wardęgi oraz plakatów o całym projekcie. Po wszystkich etapach rekrutacji, w którą wchodziły testy i rozmowa kwalifikacyjna rozpoczęły się zajęcia. Lekcje były godzinowo do nas dostosowane, przez co zawsze praktycznie wszyscy byli na zajęciach, co więcej-chcieliśmy na nich być. W ciągu 14 zajęć opanowaliśmy html’a, css’a i podstawy php, pracowaliśy również z MySQL.
Wszystkiego uczyliśmy się od podstaw, w zrozumiały i jasny sposób Dominik Kościelak-który prowadził nasze zajęcia w Kaliszu, zawsze nam pomagał i wspierał. Dostawaliśmy pracę domowe, ale nie były one raczej sprawdzane, spełniały formę treningu dla nas, przez miłą atmosferę i jasne wytłumaczenie wszystkiego robiliśmy strony z przyjemnością i nie baliśmy się bawić nimi i poznawać nowe rzeczy w tym zakresie.
Zwięczeniem całego projektu był kilkudniowy hakaton w Porto w siedzibie blip.pt.
Już przed lotem dzieliliśmy się z sobą pomysłami co do projektów, które chcielibyśmy zrealizować w ramach hakatonu. Pod wieczór pierwszego dnia zapoznaliśmy się z grupą z Portugalii przy wspólnej kolacji, a później w salonie hostelu, który był naszym głównym miejscem spotkań po pracy. Już od rana następnego dnia ruszyliśmy do siedziby blip.pt oddanej do użytku pod koniec 2016 roku. Był to piękny budynek, nowoczesny pełen przestrzeni i rodzinnej atmosfery, przez co nie czuliśmy się jakoś skrępowani. Przydzielono nas do zespołów razem z osobami z Portugalii, przez co mogliśmy razem pracować nad projektem, na który wcześniej zagłosowaliśmy i poznać naszych współpracowaników lepiej. W ciągu hakatonu mieliśmy również możliwość uczestniczenia w dodatkowych kursach z css’a czy bazy danych. Wracając z zajęć zazwyczaj, chodziliśmy na spacery i zwiedzaliśmy Porto. Braliśmy również udział w wywiadzie dla Espinho TV.
Każdego dnia cieszyliśmy się, mogąc iść programować. Wracając, jedząc posiłki czy w czasie wolnym spedzaliśmy czas razem z Portugalczykami komunikując się, za pomocą języka angielskiego poznawaliśmy swoje języki, zwyczaje i kulture. Naprawdę zżyliśmy się ze sobą i polubiliśmy. W ostatnich dniach hakatonu przedstawialiśmy nasze projekty i to, co osiągneliśy podczas hakatonu. W ramach pożegnania razem płyneliśmy statkiem był to dzień, na którego końcu pojechaliśmy do Espinho i zobaczyliśmy piękny Ocean nad ktorym, mieszkali nasi przyjaciele, tam też się rozstaliśmy.
Naszymi głównymi nauczycielami byli Dominik Kościelak i João Matos. Nad całością czuwali również Aleksandra Kubiak, Radosław Nawrocki, Sandra Poupinha, Monika Frątczak i kilka innych osób.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować