W sobotę, 9 września Zespół Szkół nr 1 w Liskowie reprezentował Powiat Kaliski w konkursie kulinarnym podczas VII. Festiwalu Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej w Pile. Zgodnie z regulaminem konkursu ocenie podlegała potrawa tradycyjnej kuchni wielkopolskiej oraz wielkopolskie słodkości.

Article 21742203 560682180940752 684112107 o
fot. Anna Piwońska

Zespół w składzie: Anna Piwońska – Kierownik Szkolenia Praktycznego w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie, Kinga Poniatowska-Frankiewicz, Magdalena Łuczak oraz Dagmara Wielgórka, przygotował zupę dyniową (karbolową) a także pyszne szneki z glancem czyli drożdżówki z lukrem, według specjalnie opracowanych receptur.

Zespół Szkół nr 1 w Liskowie otrzymał specjalne podziękowanie za udział w konkursie. Jury pod przewodnictwem dr inż. Aleksandry Swulińskiej – Katulskiej z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wyłoniło zwycięzców konkursu kulinarnego, a są nimi:

W kategorii najlepsza potrawa tradycyjnej kuchni wielkopolskiej;

1. Koło Gospodyń Wiejskich w Zwoli (powiat średzki) za kaczkę nadziewaną jabłkami, pyzy, buraczki na zimno oraz czerninę bez krwi – dodatkowa nagroda: możliwość organizacji przyszłorocznego Festiwalu
2. Stowarzyszenie „RAZEM DLA DZIECI” w Tuliszkowie (powiat turecki) za kaczkę z jabłkami z tuliszkowskich sadów w dwóch odsłonach (czernina babci Wandzi, pierś z kaczki, smażona z jabłkami, z pieczonymi ziemniakami i młodą kapustą)
3. Koło Gospodyń Wiejskich w Skrzetuszu (powiat obornicki) za zrazy zawijane Joli

W kategorii wielkopolska słodkość:

1. Koło Gospodyń Wiejskich w Sarbi (powiat czarnkowsko – trzcianecki) za ciasto babci Rózi
2. Reprezentacja powiatu wolsztyńskiego za sernik z ziemniakami
3. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krajna Złotowska”, KGW w Tarnówce i KGW w Osowcu (powiat złotowski) za budyń chłopski.

Celem organizowanego po raz siódmy festiwalu jest prezentacja kuchni regionalnej, jej tradycji, aktywizacja kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń, a także promocja wielkopolskich powiatów, ponieważ co roku organizuje go ten samorząd, z którego pochodzi zwycięska drużyna. W programie znalazło się wiele atrakcji: prócz konkursu kulinarnego odbyła się degustacja potraw, jarmark twórców ludowych i rękodzieła artystycznego, a także można było skorzystać z usług punktów informacyjnych instytucji i organizacji rolniczych oraz z wykładów na temat zdrowego odżywiania. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Zobacz także
Thumb article article article article article kla2
Zmiany w kursach autobusów KLA podczas 37. Biegu...
Thumb  dsc0725
Ulica Kościelna Świętowała
Thumb pszczelarze plakat
Świat leśnych pszczelarzy w Gołuchowie

KomentarzeDrogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb calisia   osiedle 90x 300 panorama park

Zamieszkaj na nowym Osiedlu Panorama Park

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
więcej»
Bico australia 20131216 146n120