W sobotę, 9 września Zespół Szkół nr 1 w Liskowie reprezentował Powiat Kaliski w konkursie kulinarnym podczas VII. Festiwalu Tradycyjnej Kuchni Wielkopolskiej w Pile. Zgodnie z regulaminem konkursu ocenie podlegała potrawa tradycyjnej kuchni wielkopolskiej oraz wielkopolskie słodkości.

Article 21742203 560682180940752 684112107 o
fot. Anna Piwońska

Zespół w składzie: Anna Piwońska – Kierownik Szkolenia Praktycznego w Zespole Szkół nr 1 w Liskowie, Kinga Poniatowska-Frankiewicz, Magdalena Łuczak oraz Dagmara Wielgórka, przygotował zupę dyniową (karbolową) a także pyszne szneki z glancem czyli drożdżówki z lukrem, według specjalnie opracowanych receptur.

Zespół Szkół nr 1 w Liskowie otrzymał specjalne podziękowanie za udział w konkursie. Jury pod przewodnictwem dr inż. Aleksandry Swulińskiej – Katulskiej z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wyłoniło zwycięzców konkursu kulinarnego, a są nimi:

W kategorii najlepsza potrawa tradycyjnej kuchni wielkopolskiej;

1. Koło Gospodyń Wiejskich w Zwoli (powiat średzki) za kaczkę nadziewaną jabłkami, pyzy, buraczki na zimno oraz czerninę bez krwi – dodatkowa nagroda: możliwość organizacji przyszłorocznego Festiwalu
2. Stowarzyszenie „RAZEM DLA DZIECI” w Tuliszkowie (powiat turecki) za kaczkę z jabłkami z tuliszkowskich sadów w dwóch odsłonach (czernina babci Wandzi, pierś z kaczki, smażona z jabłkami, z pieczonymi ziemniakami i młodą kapustą)
3. Koło Gospodyń Wiejskich w Skrzetuszu (powiat obornicki) za zrazy zawijane Joli

W kategorii wielkopolska słodkość:

1. Koło Gospodyń Wiejskich w Sarbi (powiat czarnkowsko – trzcianecki) za ciasto babci Rózi
2. Reprezentacja powiatu wolsztyńskiego za sernik z ziemniakami
3. Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krajna Złotowska”, KGW w Tarnówce i KGW w Osowcu (powiat złotowski) za budyń chłopski.

Celem organizowanego po raz siódmy festiwalu jest prezentacja kuchni regionalnej, jej tradycji, aktywizacja kół gospodyń wiejskich i stowarzyszeń, a także promocja wielkopolskich powiatów, ponieważ co roku organizuje go ten samorząd, z którego pochodzi zwycięska drużyna. W programie znalazło się wiele atrakcji: prócz konkursu kulinarnego odbyła się degustacja potraw, jarmark twórców ludowych i rękodzieła artystycznego, a także można było skorzystać z usług punktów informacyjnych instytucji i organizacji rolniczych oraz z wykładów na temat zdrowego odżywiania. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Zobacz także
Thumb jp2 2018 2
Ofiarnie w wakacje
Thumb article img 6534
Już dziś mecz Polska - Kolumbia! Zapraszamy do s...
Thumb img 6604
Open Air Gala na pl. Bogusławskiego [zdjęcia]

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
więcej»
Bico australia 20131216 146n120