Puchar Wielkopolski w MMA. Kaliszanie z 6 medalami!

2018-03-18 16:30:00 MMA Tornado Kalisz

W sobotę, w Poznaniu odbył się Puchar Wielkopolski w MMA . Kaliszanie zdobyli na tej imprezie 6 medali. Cztery w formule MMA i dwa medale w BJJ.

Najskuteczniejszy z zawodników MMA Tornado Kalisz okazał się debiutujący w formule MMA 21-letni niebieski pas brazylijskiego jiu jitsu – Robert Paluszczak. Kaliszanin wygrał tego dnia wszystkie 3 walki i zdobył Puchar Wielkopolski w MMA seniorów – 93 kg. Robert pomimo zmęczenia walkami w klatce, dołożył także srebro w brazylijskim jiu jitsu, wyższych pasów – 93 kg.

Kolejne złoto należało do 16-letniego ucznia SP nr 18 w Kaliszu
– Wiktora Cegły. Ten aktualny jeszcze, brązowy medalista Mistrzostw Polski w MMA kadetów i srebrny medalista M.P 2018 juniorów w BJJ, tym razem był już pierwszy w kategorii juniorów wagi ciężkiej MMA (+93 kg). Medal tym cenniejszy, że Wiktor był dużo lżejszy od swoich przeciwników, ale wykorzystał już skutecznie, rozwijane umiejętności bokserskie a nie tylko BJJ.

Srebro i brąz dla Kalisza w MMA kategorii -77 kg, zawodników walczących już zawodowo, zdobyli Norbert Wątrobski i Grzegorz Dopieralski. 4 miejsce w MMA Juniorów -66kg zdobył Jakub Kopeć. 17-letni uczeń II LO w Kaliszu wygrał co prawda szybko przed czasem walkę eliminacyjną, ale w strefie medalowej popełnił błąd w parterze i musiał odklepać dźwignię na staw łokciowy, tym samym tracąc szansę na brązowy medal Pucharu Wielkopolski w MMA.
Ostatni krążek brązowy dla podopiecznych Marcina Małeckiego dołożył w BJJ gi seniorów i juniorów -77kg, 16-letni Dawid Królak.
W Pucharze Wielkopolski Amatorskiej LIGI MMA wystartowało ponad 160 zawodniczek i zawodników z całego kraju .