Rekin popłynął po medale w Rawiczu.

2014-11-16 22:52:00 UKS REKIN KALISZ

Z sukcesami w Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Gminy Rawicz wystartowali w minioną sobotę zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego REKIN Kalisz: Martyna Jakubczak, Cezary Wytwer i Mikołaj Biedka. Rywalizując w gronie 145 zawodników z 10 klubów z Wielkopolski i Dolnego Śląska z roczników 2002-2003 młodzi pływacy z Kalisza wywalczyli 8 medali: 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe.

Trzy złote medale zdobyła Martyna Jakubczak wygrywając wyścigi na 50 m. stylem grzbietowym z czasem 36,37 s., 100 m. stylem grzbietowym w rezultatem 1:19,17 min. oraz 100 m. stylem dowolnym z wynikiem 1:10,76 min. Martyna wywalczyła też srebrny medal na dystansie 50 m. stylem dowolnym z czasem 32,23s. W efekcie będąc jedną z najlepszych zawodniczek zawodów zdobyła Puchar Burmistrza Rawicza.

Cezary Wytwer w bardzo mocnej konkurencji zdobył 3 medale. Był drugi na 100 m. stylem klasycznym z czasem 1:25,04 min. oraz na 100 m. stylem zmiennym z wynikiem 1:20,44 min. Ponadto zdobył brązowy medal na dystansie 50 m. stylem klasycznym z rezultatem 39,03 s.

Mikołaj Biedka startujący w młodszej kategorii wiekowej również sięgnął po brązowy medal w konkurencji 50 m. stylem klasycznym z czasem 41,26 s. a na dwukrotnie dłuższym dystansie znalazł się tuż za podium z wynikiem 1:30,50 min.

Był to kolejny, po sukcesach w Oleśnicy, Włocławku, Kaliszu i Wrocławiu udany start podopiecznych trenera Bogumiła Żyro w obecnym sezonie.

Zapraszamy uczniów klas 4-6 szkół podstawowych potrafiących pływać i chcących doskonalić swoje umiejętności do dołączenia do naszego klubu – zachęca Piotr Jakubczak z Uczniowskiego Klubu Sportowego Rekin Kalisz i dodaje: Klub oferuje bardzo dobre warunki treningowe na obiekcie Aquapark Kalisz pod okiem doświadczonego trenera oraz miłą atmosferę i możliwość przeżycia niezapomnianej przygody ze sportem. Zainteresowane osoby prosimy o kontakt telefoniczny – 605434871.