Kaliski SOR udziela pomocy 39 tys. pacjentów rocznie. Tutaj zapadają też decyzje co do dalszej hospitalizacji. Niewątpliwie odział ten wymaga modernizacji i są na to pieniądze, ale firmy drogo się liczą. Powraca również gorący temat szczepionek. Szczepić czy nie szczepić dzieci? Wielu rodziców obawia się powikłań i rezygnuje.

Article dsc 7493
fot. BK

Oprócz długów totalna demolka

Śmieci, zniszczone ściany, wyrwane drzwi i okna – tak wyglądają mieszkania komunalne i socjalne po lokatorach dłużnikach.

Jak podaje Życie Kalisza, w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych jest około 3,5 tys. dłużników, a rekordziści nie płacą od ponad 20 lat. Wiadomości SMS, upomnienia, wezwania i telefony nie skutkują. Ponad 320 osób posiada wyroki eksmisyjne z uprawnieniem do lokalu socjalnego i 180 osób z wyrokami bez uprawnień do lokalu.

Opuszczone przez mieszkańców lokale są często w opłakanym stanie. Parkiety i tynki są zerwane, zalegają tony śmieci i odchody. Potrzeby fizjologiczne lokatorzy załatwiali nie tylko na podłogę, ale np. bezpośrednio do rury kanalizacyjnej.

Więcej o sprawie przeczytacie w Życiu Kalisza

Miał być remont, ale za drogo

Jak podaje Ziemia Kaliska, modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kaliszu miała ruszyć na przełomie stycznia i lutego. Przetarg został przeprowadzony trochę później, ale niestety oferty firm okazały się za drogie dla szpitalnego budżetu. Drugi przetarg również zakończył się fiaskiem, ponieważ oferty opiewały na kwotę 2 mln większą niż szpital może wydać!

Na remont SOR-u przygotowane jest 4,6 mln zł. Szpital w Kaliszu uzyskał pozytywną opinię Ministerstwa Zdrowia i otrzymał dofinansowanie 3,4 mln zł.

Wraz z remontem pomieszczeń szpitalnego oddziału ratunkowego zostanie zakupiona jeszcze nowoczesna aparatura medyczna

O sprawie przeczytacie w Ziemi Kaliskiej.

Nie szczepią i płacą

Jak pisze Ziemia Kaliska z roku na rok przybywa rodziców, którzy unikają szczepienia dzieci w obawie przed ciężkimi powikłaniami. Dochodzi nawet do tego, że unikają też tych obowiązkowych, mimo grożących za to kar grzywny.

Aż 70 procent rodziców rezygnuje ze szczepień po zapoznaniu się z informacjami na temat ryzyka. 40 procent nie szczepiło, bo spotkało się z niepożądanym odczynem poszczepiennym u siebie, u poprzedniego dziecka w rodzinie lub znajomych. Powodów jest jeszcze więcej.

- Badania naukowe potwierdziły, że te szczepionka przeciw odrze, śwince, i różyczce nie ma nic wspólnego z zapadalnością na autyzm. Ogrom korzyści wynikający ze szczepienia dzieci jest nieporównywalny z ewentualnymi zagrożeniami – mówi dr n. med. Piotr Siuda, kierownik Oddziału Chorób Dziecięcych w kaliskim szpitalu.

W 2016 roku w Kaliszu nie zostało zaszczepionych ponad 200 dzieci, a liczba uchylających się od szczepień wyniosła ponad 300.
O sprawie przeczytacie w Ziemi Kaliskiej.

Zobacz także
Thumb 8
Sypią się mandaty za złe parkowanie
Thumb 1505977165 0
Spotkanie Marty Walczykiewicz ze słuchaczami COSSW
Thumb ptolemeusz
Utrudnienia w ruchu Podczas 37. Biegu Ptolemeusza

KomentarzeDrogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb calisia   osiedle 90x 300 panorama park

Zamieszkaj na nowym Osiedlu Panorama Park

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb yamaha logo
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna YAMAHA
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
więcej»
Bico australia 20131216 146n120