Kaliski SOR udziela pomocy 39 tys. pacjentów rocznie. Tutaj zapadają też decyzje co do dalszej hospitalizacji. Niewątpliwie odział ten wymaga modernizacji i są na to pieniądze, ale firmy drogo się liczą. Powraca również gorący temat szczepionek. Szczepić czy nie szczepić dzieci? Wielu rodziców obawia się powikłań i rezygnuje.

Article dsc 7493
fot. BK

Oprócz długów totalna demolka

Śmieci, zniszczone ściany, wyrwane drzwi i okna – tak wyglądają mieszkania komunalne i socjalne po lokatorach dłużnikach.

Jak podaje Życie Kalisza, w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych jest około 3,5 tys. dłużników, a rekordziści nie płacą od ponad 20 lat. Wiadomości SMS, upomnienia, wezwania i telefony nie skutkują. Ponad 320 osób posiada wyroki eksmisyjne z uprawnieniem do lokalu socjalnego i 180 osób z wyrokami bez uprawnień do lokalu.

Opuszczone przez mieszkańców lokale są często w opłakanym stanie. Parkiety i tynki są zerwane, zalegają tony śmieci i odchody. Potrzeby fizjologiczne lokatorzy załatwiali nie tylko na podłogę, ale np. bezpośrednio do rury kanalizacyjnej.

Więcej o sprawie przeczytacie w Życiu Kalisza

Miał być remont, ale za drogo

Jak podaje Ziemia Kaliska, modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kaliszu miała ruszyć na przełomie stycznia i lutego. Przetarg został przeprowadzony trochę później, ale niestety oferty firm okazały się za drogie dla szpitalnego budżetu. Drugi przetarg również zakończył się fiaskiem, ponieważ oferty opiewały na kwotę 2 mln większą niż szpital może wydać!

Na remont SOR-u przygotowane jest 4,6 mln zł. Szpital w Kaliszu uzyskał pozytywną opinię Ministerstwa Zdrowia i otrzymał dofinansowanie 3,4 mln zł.

Wraz z remontem pomieszczeń szpitalnego oddziału ratunkowego zostanie zakupiona jeszcze nowoczesna aparatura medyczna

O sprawie przeczytacie w Ziemi Kaliskiej.

Nie szczepią i płacą

Jak pisze Ziemia Kaliska z roku na rok przybywa rodziców, którzy unikają szczepienia dzieci w obawie przed ciężkimi powikłaniami. Dochodzi nawet do tego, że unikają też tych obowiązkowych, mimo grożących za to kar grzywny.

Aż 70 procent rodziców rezygnuje ze szczepień po zapoznaniu się z informacjami na temat ryzyka. 40 procent nie szczepiło, bo spotkało się z niepożądanym odczynem poszczepiennym u siebie, u poprzedniego dziecka w rodzinie lub znajomych. Powodów jest jeszcze więcej.

- Badania naukowe potwierdziły, że te szczepionka przeciw odrze, śwince, i różyczce nie ma nic wspólnego z zapadalnością na autyzm. Ogrom korzyści wynikający ze szczepienia dzieci jest nieporównywalny z ewentualnymi zagrożeniami – mówi dr n. med. Piotr Siuda, kierownik Oddziału Chorób Dziecięcych w kaliskim szpitalu.

W 2016 roku w Kaliszu nie zostało zaszczepionych ponad 200 dzieci, a liczba uchylających się od szczepień wyniosła ponad 300.
O sprawie przeczytacie w Ziemi Kaliskiej.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
Plenerowa lekcja profilaktyczna w Parku Przyjaźni
Thumb 20180615 143759
Połączyli pokolenia edukacją i sportem
Thumb czo%c5%82o
Siekiery i saperki dla „Orłów” z Budżetu Obywate...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
więcej»
Bico australia 20131216 146n120