Kaliski SOR udziela pomocy 39 tys. pacjentów rocznie. Tutaj zapadają też decyzje co do dalszej hospitalizacji. Niewątpliwie odział ten wymaga modernizacji i są na to pieniądze, ale firmy drogo się liczą. Powraca również gorący temat szczepionek. Szczepić czy nie szczepić dzieci? Wielu rodziców obawia się powikłań i rezygnuje.

Article dsc 7493
fot. BK

Oprócz długów totalna demolka

Śmieci, zniszczone ściany, wyrwane drzwi i okna – tak wyglądają mieszkania komunalne i socjalne po lokatorach dłużnikach.

Jak podaje Życie Kalisza, w Miejskim Zarządzie Budynków Mieszkalnych jest około 3,5 tys. dłużników, a rekordziści nie płacą od ponad 20 lat. Wiadomości SMS, upomnienia, wezwania i telefony nie skutkują. Ponad 320 osób posiada wyroki eksmisyjne z uprawnieniem do lokalu socjalnego i 180 osób z wyrokami bez uprawnień do lokalu.

Opuszczone przez mieszkańców lokale są często w opłakanym stanie. Parkiety i tynki są zerwane, zalegają tony śmieci i odchody. Potrzeby fizjologiczne lokatorzy załatwiali nie tylko na podłogę, ale np. bezpośrednio do rury kanalizacyjnej.

Więcej o sprawie przeczytacie w Życiu Kalisza

Miał być remont, ale za drogo

Jak podaje Ziemia Kaliska, modernizacja Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kaliszu miała ruszyć na przełomie stycznia i lutego. Przetarg został przeprowadzony trochę później, ale niestety oferty firm okazały się za drogie dla szpitalnego budżetu. Drugi przetarg również zakończył się fiaskiem, ponieważ oferty opiewały na kwotę 2 mln większą niż szpital może wydać!

Na remont SOR-u przygotowane jest 4,6 mln zł. Szpital w Kaliszu uzyskał pozytywną opinię Ministerstwa Zdrowia i otrzymał dofinansowanie 3,4 mln zł.

Wraz z remontem pomieszczeń szpitalnego oddziału ratunkowego zostanie zakupiona jeszcze nowoczesna aparatura medyczna

O sprawie przeczytacie w Ziemi Kaliskiej.

Nie szczepią i płacą

Jak pisze Ziemia Kaliska z roku na rok przybywa rodziców, którzy unikają szczepienia dzieci w obawie przed ciężkimi powikłaniami. Dochodzi nawet do tego, że unikają też tych obowiązkowych, mimo grożących za to kar grzywny.

Aż 70 procent rodziców rezygnuje ze szczepień po zapoznaniu się z informacjami na temat ryzyka. 40 procent nie szczepiło, bo spotkało się z niepożądanym odczynem poszczepiennym u siebie, u poprzedniego dziecka w rodzinie lub znajomych. Powodów jest jeszcze więcej.

- Badania naukowe potwierdziły, że te szczepionka przeciw odrze, śwince, i różyczce nie ma nic wspólnego z zapadalnością na autyzm. Ogrom korzyści wynikający ze szczepienia dzieci jest nieporównywalny z ewentualnymi zagrożeniami – mówi dr n. med. Piotr Siuda, kierownik Oddziału Chorób Dziecięcych w kaliskim szpitalu.

W 2016 roku w Kaliszu nie zostało zaszczepionych ponad 200 dzieci, a liczba uchylających się od szczepień wyniosła ponad 300.
O sprawie przeczytacie w Ziemi Kaliskiej.

Zobacz także
Thumb baner calisiapl forum kobiet volvocarkalisz hotel kristoff
Już za tydzień w piątek – spotkanie z Dorotą Wel...
Thumb 3
Wielka inwestycja grupy kapitałowej Tabak - pows...
Thumb dsc08775
„Wymień ciepło” i „Zawieś posiłek”

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb szyld 320x110 krzywe page 001  1
Msm icon 30
Bu’a Caffe Pieczywo i Pyszności
więcej»
Bico australia 20131216 146n120