Kalisz otrzymał dotacje w wysokości 3 853 590 złotych na likwidację osuwiska na ul. Łódzkiej na odcinku pomiędzy ul. Łęgową a ul. Miłą. W celu zabezpieczenia i wzmocnienia niestabilnej skarpy wykonane zostały pale Jet Grounting, a także zbrojony nasyp. Po wykonaniu prac stabilizujących skarpę, na tym odcinku powstanie nowa nawierzchnia jezdni, chodniki oraz ścieżki rowerowe. Prace mają się zakończyć do 30 listopada bieżącego roku.

Article dsc04791
fot. MW

- Uprzejmie dziękuję, że w ramach współpracy z rządem możemy realizować tę newralgiczną część ulicy Łódzkiej, gdzie bez wsparcia byłoby to trudne, a jest to niezwykle ważny odcinek. Mieliśmy z tym ogromny kłopot – mówił prezydent Grzegorz Sapiński – W tej chwili prace są już zaawansowane. Myślę, że te miliony, które dzięki tej umowie miasto Kalisz otrzymuje, sprawią że ostatni odcinek ulicy Łódzkiej w tej chwili już będzie doprowadzony do takiego stanu, że będziemy mogli być zadowoleni, a mieszkańcy będą mogli tam bezpiecznie jeździć – dodaje.

Wartość umowna robót budowlanych wynosi około 5 977 000 zł, natomiast samo dofinansowanie 3 853 590 złotych. Planowany termin zakończenia prac to 30 listopada br. – Likwidacja osuwiska przy ulicy Łódzkiej jest bardzo ważna dla samego miasta Kalisza, ale także dla regionu – mówi wicewojewoda wielkopolski Marlena Maląg – Zadanie to będzie zrealizowane w tym roku budżetowym, także niezmiernie się cieszymy, że te prace są zaawansowane, że ten finał, który jest ważny dla mieszkańców i okolicy będzie zrealizowany w tym roku. Myślę, że to nie jest ostatnie przedsięwzięcie, które będzie tę dobrą współpracę rządu i samorządu pokazywało – dodaje.

- Jest to ostatni odcinek w ciągu ulicy Łódzkiej – mówi p.o. dyrektora MZDiK Krzysztof Gałka – Prace rozpoczęliśmy w sierpniu i w tej chwili mogę powiedzieć, że dwie trzecie zakresu prac zostało wykonane. Było to dość skomplikowane zadanie ponieważ, jak wszyscy wiemy stwierdzone tam zostało naturalne osuwisko. Poprzedzone to zostało licznymi badaniami geologicznymi i musieliśmy również uzyskać opinię Państwowej Służby Geologicznej w Krakowie. Wykonane zostały specjalistyczne prace m.in. w celu ustabilizowania podłoża gruntowego – podkreśla.

Zobacz także
Thumb article article article article article kla2
Zmiany w kursowaniu KLA
Thumb p1210007
Seniorzy chcą pracować
Thumb helios hdd filmoweporanki 768x1024px v1 20171126
Filmowy Poranek z Tęczową Rubinką!

KomentarzeDrogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
więcej»
Bico australia 20131216 146n120