Dokładnie 10 września Jadwiga Gryskowska obchodziła swoje setne urodziny. Z tej okazji życzenia jubilatce złożyli prezydent Grzegorz Sapiński oraz Ewa Korach, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Article czo o
fot. MW

Jadwiga Gryskowska urodziła się 10 września 1917 roku w Złoczewie koło Sieradza. Od 1936 roku mieszka w Kaliszu, najdłużej od 1945 roku na ulicy Mariańskiej. – Mama w czasie okupacji pracowała jako kelnerka w polsko-niemieckiej restauracji. Po okupacji zajęła się wychowywaniem dzieci, a później pracowała w handlu, m.in. w sklepie „Dom dziecka” jako kasjerka – mówi najmłodsza córka Bożena Kubicka.

Jubilatka ma 6 dzieci, 10 wnuków i 15 prawnuków. Zawsze o siebie dbała, nie przebywała w szpitalu. Codziennie spaceruje, zawsze uśmiechnięta i optymistycznie nastawiona do życia i świata. Niesamowicie popularna i lubiana przez sąsiadów. – Nigdy nie załamywała się jakimiś problemami, czy troskami. Zawsze wierzyła, że wszystko się uda pokonać – mówi Bożena Kubicka – Jest z pokolenia, które kochało ludzi – dodaje.

Oprócz spacerów solenizantka uwielbia oglądać program „Jaka to melodia”. Przez rodzinę i znajomych jest najczęściej nazywana drugim imieniem Irena.

Życzenia w imieniu Premier Beaty Szydło odczytał prezydent Grzegorz Sapiński – Z okazji wyjątkowego jubileuszu Pani setnych urodzin proszę przyjąć moje pozdrowienia oraz wyrazy głębokiego szacunku oby kolejne lata były szczęśliwe i radosne. Należy Pani do pokolenia głęboko doświadczonego w dziejach Polski, które stawało przed różnymi wyzwaniami. Była Pani świadkiem wielu trudnych i doniosłych wydarzeń, które kształtowały kolejne pokolenia Polaków, ich patriotyzm i miłość ojczyzny. Seniorzy stanowią dziś nie tylko coraz liczniejszą, a przede wszystkim niezwykle istotną grupę naszego społeczeństwa. Możecie jeszcze bardzo wiele dać rodzinie najbliższemu otoczeniu, a także innym, szczególnie młodym ludziom wkraczającym w czas dokonywania pierwszych ważnych życiowych wyborów. Święty Jan Paweł II nazwał seniorów strażnikami pamięci zbiorowej. Proszę więc pamiętać, że ciągle potrzebujemy doświadczenia i mądrych rad osób takich jak Pani. W tym szczególnym dniu proszę mi pozwolić w imieniu własnym oraz członków Rady Ministrów złożyć na Pani ręce serdeczne podziękowania za wszelkie trudy i owoce minionych lat, za tę swoistą lekcję życiowej wytrwałości. Składając najlepsze życzenia dobrego zdrowia, pomyślności i pogody ducha oraz optymizmu na dalsze szczęśliwe lata serdecznie Panią pozdrawiam.

Zobacz także
Thumb 20180615 143759
Połączyli pokolenia edukacją i sportem
Thumb img 6526
Kaliszanie gorąco dopingowali! Polacy! Nic się n...
Thumb article article 20151001 122247
W-akacje na Rozmarku. Historyczny skwer będzie m...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»
Bico australia 20131216 146n120