Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu pod nadzorem prokuratury będą wyjaśniać okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 25 w miejscowości Zbiersk. Kierowca samochodu ciężarowego potrącił idącą poboczem drogi pieszą. 20-latka na skutek odniesionych obrażeń zmarła w szpitalu.

Article article article article article policja kogut

Do zdarzenia doszło tuż przed godziną 5:00, w sobotę 10 marca br. w miejscowości Zbiersk. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z kaliskiej drogówki wstępnie ustalili, że jadący w kierunku Kalisza kierowca samochodu ciężarowego marki Mercedes, potrącił 20-letnią kobietę idącą poboczem drogi. W wyniku odniesionych obrażeń, piesza zmarła. Ustalenia policjantów wskazują na to, że do wypadku doszło poza obszarem zabudowanym, a piesza nie miał żadnych elementów odblaskowych.

Wstępne badanie wykazało, że 43-letni kierowca ciężarowego mercedesa był trzeźwy. Od mężczyzny została również pobrana krew do dalszych badań.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kaliszu, będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności oraz przebieg tego tragicznego zdarzenia.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. W przepisach przewidziano wyjątek: pieszy może poruszać się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym bez elementów odblaskowych, jeżeli znajduje się na drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub na chodniku.

Poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i w większości nie są oświetlone lub też są słabo doświetlone. Dodatkowo kierowcy rozwijają o wiele większe prędkości niż w obszarze zabudowanym, a piesi w ciemnych ubraniach, bez odblasków, niestety są zupełnie niewidoczni dla kierowców. Przy gorszej widoczności ocena odległości dla kierowców jest trudniejsza. Prawidłowo noszone odblaski mogą uratować życie pieszym. Taka „drobna rzecz” jak odblask, daje kierowcy o wiele więcej czasu na reakcję i ominięcie pieszego.

Zobacz także
Thumb dsc 6307
Dziś zakończenie roku szkolnego! Uczniowie szyku...
Thumb img 6619
Jednogłośne absolutorium dla Zarządu Powiatu Kal...
Thumb zrzut ekranu 2018 06 21 o 20.10.16
Odważne prace dyplomowe studentów na żywo.

Komentarze

  • P?s=64&d=identicon&r=pg

    Skoro dziewczyna szła poboczem, to jakim cudem uderzył w nią samochód? Pewnie szła skrajem szosy z przekonaniem, że auto powinno ją ominąć. Tak postępuje wielu nierozgarniętych małorolnych, a skutki bywają opłakane. Szkoda że w mediach nie próbują edukować jak powinien poruszać się pieszy, w miejscu gdzie nie ma chodnika.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
więcej»
Bico australia 20131216 146n120