Srebro i paszport olimpijski dla Marty Walczykiewicz !

2015-08-23 21:58:00 red.

Kajakarka Marta Walczykiewicz w Mediolanie już po raz piąty sięgnęła po tytuł wicemistrzyni świata w konkurencji K1 200 m. W finale znów przegrała z Nowozelandką Lisą Carrington. Dla 28-letniej kaliszanki to już jedenasty medal mistrzostw świata i kwalifikacja na Olimpiadę w Rio de Janeiro !

W niedzielę (23.08.) reprezentantka KTW Kalisz wywalczyła srebrny medal w finałowym wyścigu jedynek na dystansie na 200 metrów, podczas mistrzostw świata w Mediolanie. Marta Walczykiewicz była jedną z kandydatek do medalu i nie zawiodła oczekiwań. W finale musiała jednak uznać wyższość Nowozelandki Carrington, z którą od 2011 roku, na razie bezskutecznie, walczy o tytuł mistrzyni świata. Mimo trudnej rywalizacji, z niesprzyjającym wiatrem, Marta od startu objęła prowadzenie, które straciła dopiero na finiszu. Ostatecznie uzyskała bardzo dobry czas i przegrała złoto o zaledwie 0,6 sekundy.

Tytuł wicemistrzyni świata sprawił również, że nasza zawodniczka zakwalifikowała się do przyszłorocznej Olimpiady w Rio de Janeiro. W wywiadach podkreśla, że może podczas Olimpiady uda jej się wreszcie pokonać Nowozelandkę i zdobyć upragniony złoty medal olimpijski.