Marcel Kraszkiewicz, pochodzący z Gołuchowa, a studiujący w Kaliszu na UAM, wziął udział w konkursie, w którym trzeba było stworzyć nowe podkłady do utworów Kayah i Bregovic. Jego pomysł na utwór “To nie ptak” okazał się świetny i zostanie wydany na albumie Kayah Bregovic REWORK w połowie września tego roku, kiedy Kayah i Bregovic zaczynają trasę koncertową po Polsce.

Article kayah 4 fot.piotr  por bski
fot. Piotr Porębski

Marcel „McCrash” Kraszkiewicz jest mieszkańcem Gołuchowa, studentem 1 roku mgr. UAM na Wydziale Pedagogiczno – Artystycznym w Kaliszu, na profilu Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Skończył Państwową Szkołę Muzyczną w Kaliszu I stopnia. Zajmuje się realizacją nagrań w Acoustic Studio w Gołuchowie. Posiada kilka projektów muzycznych takich jak BeeFlat czy JuMa. - Muzyką elektroniczną zajmuję się od dość krótkiego czasu. Słucham głównie fusion jazz, pop, muzykę elektroniczną, muzykę klasyczną, jazz nowoczesny – mówi Marcel.

2 Track (https://2track.pro) ogłosiła razem z Kayah i Bregovic konkurs na stworzenie podkładu instrumentalnego do 3 utworów Kayah i Bregovic – „Tabakiera” „To nie ptak” „Śpij kochanie śpij”. Uczestnicy mogli wybrać jeden lub więcej utworów i stworzyć do nich podkład. Ograniczenie było jedno – ścieżka wokalu miała zostać nienaruszona. W skład Jury wchodzili organizatorzy 2track oraz Kayaxu. Prac konkursowych nadesłanych zostało 123. 3 prace, które wygrały zostaną wydane na albumie Kayah Bregovic REWORK w połowie września tego roku wtedy kiedy Kayah i Bregovic zaczynają trasę koncertową po Polsce.

Wyniki konkursu:

MIEJSCE 1:
MARCEL MACCRASH KRASZKIEWICZ – TO NIE PTAK
https://2track.pro/two_tracks/2337

MIEJSCE 2:
SKYQUAKE – TO NIE PTAK
https://2track.pro/two_tracks/2533
MIEJSCE 3:
GRZEGORZ KONIARZTABAKIERA
https://2track.pro/two_tracks/2294
Wyróżnienia Kayah i Bregovića:
VLASTATABAKIERA
https://2track.pro/two_tracks/2273
PAWEŁ PODESZWIK – ŚPIJ KOCHANIE ŚPIJ
https://2track.pro/two_tracks/2205
Wyróżnienia 2TRACKA:
PAWEŁ RYCHERT – TO NIE PTAK
https://2track.pro/two_tracks/2469
ZGODATABAKIERA
https://2track.pro/two_tracks/2511

Oto praca Marcela Kraszkiewicza. Posłuchajcie.
2track.pro/two_tracks/2337

- No szał! Nie wiedziałam, że mogę być wokalistką rock’ową, dancehall’ową, ambient’ową… Ba! Nawet hardcore’ową i nie tylko ;
Wasza pomysłowość mnie powaliła! Nasza praca by wyłonić zwycięzców zdawała się nie mieć końca… To było bardzo trudne zadanie.
Dowód na to: nie wybraliśmy tylko 3 miejsc na podium, ale jeszcze 2 wyróżnienia i 2 własne wyróżnienia przydzielił 2track…
Dziękuję Wam wszystkim bardzo, po raz kolejny przekonałam się, że muzyczna wyobraźnia ludzi nie zna granic! Marcel – wow!!
– pisze Kayah na profilu facebookowym.

Tutaj znajdziecie zwycięzców i wszystkie prace: bit.ly/contestRework

Zobacz także
Thumb cz  2
Rozbudowa muzeum w Szczypiornie
Thumb czo o
Leszek Możdżer „Kalisz to miasto fortepianmistrzów”
Thumb dsc08903
Motywacji im nie brakuje. Kolejny Parkrun za nam...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
więcej»
Bico australia 20131216 146n120