Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego zostały wręczone najlepszym sportowcom z powiatu. 12 mistrzów w pływaniu kolarstwie kickboxingu i petanque zostało wyróżnionych nagrodami finansowymi. Wręczenie odbyło się w środę, 17 maja, w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. Uroczystość połączona została z powołaniem Zespołu Doradczego do Spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Article img 0041

Stypendia Starosty Kaliskiego są wręczona od lat. Jest to materialna pomoc jaką Powiat może przekazać najwybitniejszym młodym sportowcom pochodzącym z terenu powiatu kaliskiego bądź trenującym w klubach na terenie naszego powiatu.

– Gratuluje Wam wszystkim samodyscypliny i pasji, z którą wykonujecie codziennie swoje treningi, a dzięki temu osiągacie sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jesteście naszą dumą – mówił podczas wręczenia stypendiów Wicestarosta Jan Adam Kłysz.

Stypendia otrzymali

Bartłomiej Olewicki Kickboxing
Norbert Kusz Kickboxing
Kacper Ziętek Kickboxing
Roksana Pasternak Kolarstwo Szosowe
Wiktor Richter Kolarstwo
Damian Papierski Kolarstwo
Klaudia Bielawska Kolarstwo
Dawid Pluta Kolarstwo
Aleksandra Trzebińska Kolarstwo
Mateusz Jakubasz Kolarstwo

Oliwia Trawnik Kolarstwo
Natalia Nawrocka Kolarstwo
Weronika Pogorzelec Kolarstwo
Michał Jackowski Windsurfing
Rafał Kaczmarek Petanque
Paweł Zaleśny Kolarstwo
Konrad Trzęsowski Kolarstwo
Adam Długaś Kolarstwo
Patryk Biskup Pływanie

Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz wraz z Józefem Podłużnym Wójtem Gminy Godziesze Wielkie i jednocześnie prezesem „LGD 7 Kraina Nocy i Dni” wręczyli również akty powołania członkom Zespołu Doradczego do Spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Zespół został powołany z inicjatywy Stowarzyszenia „LGD 7 Kraina Nocy i Dni” w Koźminku, która to Organizacja postulowała powołanie Gremium składającego się z przedstawicieli organizacji pozarządowych w celu wzmocnienia współpracy Powiatu Kaliskiego z organizacjami pozarządowymi. Inicjatywę tą Zarząd Powiatu Kaliskiego wcielił w życie powołując Zespół uchwałą Nr 947/2017 w dniu 10 marca 2017 roku.

Celem spotkań Zespołu będzie doradzanie jak powinna przebiegać i kształtować się współpraca Powiatu z organizacjami pozarządowymi. Propozycje tematów do dyskusji Zespołu w celu wypracowywania stanowiska przedstawicieli organizacji pozarządowych w konkretnej sprawie będą pochodziły zarówno od Członków Zespołu reprezentujących organizacje jak i przedstawicieli Starostwa.

- Budujmy razem ten powiat, bo ludzie tu dużo potrafią, a przede wszystkim potrafią razem działać. To jest mobilizujące i tak z pewnością będzie w tym zespole. To nie nazywa się praca udział w takim zespole, to będzie czysta przyjemność – mówił Józef Podłużny Wójt Gminy Godziesze Wielkie, przewodniczący Zespołu.

Pierwszą sprawą jaka zajmie się zespół to konsultacje dotyczące projektu Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Zespół będzie mógł zgłaszać propozycji nowych uregulowań w Programie na 2018 rok. Opinie i propozycje będą mogły być zgłaszane na piśmie lub e-mailem po otrzymaniu zapytania skierowanego do poszczególnych organizacji. Stanowisko Zespołu do projektu Programu może być wypracowane na kolejnym spotkaniu Zespołu bądź zgłoszone pisemnie lub pocztą elektroniczną za pośrednictwem Przewodniczącego Zespołu. Dlatego też zgodnie z regulaminem funkcjonowania Zespołu przystąpimy do wyboru Przewodniczącego i Sekretarza.

Zobacz także
Thumb czo o
Obóz judo z filmowym Ursusem
Thumb 3
Wielka inwestycja grupy kapitałowej Tabak - pows...
Thumb article article straz pozarna1 big article big article
Pożar budynku mieszkalnego w Opatówku
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
więcej»
Bico australia 20131216 146n120