Stypendia Sportowe Starosty Kaliskiego zostały wręczone najlepszym sportowcom z powiatu. 12 mistrzów w pływaniu kolarstwie kickboxingu i petanque zostało wyróżnionych nagrodami finansowymi. Wręczenie odbyło się w środę, 17 maja, w Starostwie Powiatowym w Kaliszu. Uroczystość połączona została z powołaniem Zespołu Doradczego do Spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Article img 0041

Stypendia Starosty Kaliskiego są wręczona od lat. Jest to materialna pomoc jaką Powiat może przekazać najwybitniejszym młodym sportowcom pochodzącym z terenu powiatu kaliskiego bądź trenującym w klubach na terenie naszego powiatu.

– Gratuluje Wam wszystkim samodyscypliny i pasji, z którą wykonujecie codziennie swoje treningi, a dzięki temu osiągacie sukcesy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Jesteście naszą dumą – mówił podczas wręczenia stypendiów Wicestarosta Jan Adam Kłysz.

Stypendia otrzymali

Bartłomiej Olewicki Kickboxing
Norbert Kusz Kickboxing
Kacper Ziętek Kickboxing
Roksana Pasternak Kolarstwo Szosowe
Wiktor Richter Kolarstwo
Damian Papierski Kolarstwo
Klaudia Bielawska Kolarstwo
Dawid Pluta Kolarstwo
Aleksandra Trzebińska Kolarstwo
Mateusz Jakubasz Kolarstwo

Oliwia Trawnik Kolarstwo
Natalia Nawrocka Kolarstwo
Weronika Pogorzelec Kolarstwo
Michał Jackowski Windsurfing
Rafał Kaczmarek Petanque
Paweł Zaleśny Kolarstwo
Konrad Trzęsowski Kolarstwo
Adam Długaś Kolarstwo
Patryk Biskup Pływanie

Wicestarosta Kaliski Jan Adam Kłysz wraz z Józefem Podłużnym Wójtem Gminy Godziesze Wielkie i jednocześnie prezesem „LGD 7 Kraina Nocy i Dni” wręczyli również akty powołania członkom Zespołu Doradczego do Spraw Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi.

Zespół został powołany z inicjatywy Stowarzyszenia „LGD 7 Kraina Nocy i Dni” w Koźminku, która to Organizacja postulowała powołanie Gremium składającego się z przedstawicieli organizacji pozarządowych w celu wzmocnienia współpracy Powiatu Kaliskiego z organizacjami pozarządowymi. Inicjatywę tą Zarząd Powiatu Kaliskiego wcielił w życie powołując Zespół uchwałą Nr 947/2017 w dniu 10 marca 2017 roku.

Celem spotkań Zespołu będzie doradzanie jak powinna przebiegać i kształtować się współpraca Powiatu z organizacjami pozarządowymi. Propozycje tematów do dyskusji Zespołu w celu wypracowywania stanowiska przedstawicieli organizacji pozarządowych w konkretnej sprawie będą pochodziły zarówno od Członków Zespołu reprezentujących organizacje jak i przedstawicieli Starostwa.

- Budujmy razem ten powiat, bo ludzie tu dużo potrafią, a przede wszystkim potrafią razem działać. To jest mobilizujące i tak z pewnością będzie w tym zespole. To nie nazywa się praca udział w takim zespole, to będzie czysta przyjemność – mówił Józef Podłużny Wójt Gminy Godziesze Wielkie, przewodniczący Zespołu.

Pierwszą sprawą jaka zajmie się zespół to konsultacje dotyczące projektu Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi. Zespół będzie mógł zgłaszać propozycji nowych uregulowań w Programie na 2018 rok. Opinie i propozycje będą mogły być zgłaszane na piśmie lub e-mailem po otrzymaniu zapytania skierowanego do poszczególnych organizacji. Stanowisko Zespołu do projektu Programu może być wypracowane na kolejnym spotkaniu Zespołu bądź zgłoszone pisemnie lub pocztą elektroniczną za pośrednictwem Przewodniczącego Zespołu. Dlatego też zgodnie z regulaminem funkcjonowania Zespołu przystąpimy do wyboru Przewodniczącego i Sekretarza.

Zobacz także
Thumb 18557156 1703576132990357 878954986904920476 n
Motoryzacyjne klasyki przyjadą pod ratusz
Thumb img 1766
Happening ekologiczny - w obronie czystego pow...
Thumb e
Kolejne drzewa dają tlen KaliszowiDrogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.


Mydlarnia

Kosmetyki Naturalne

Znajdziesz u nas wszystko - "co natura daje dla ciała i dla ducha". Syryjskie skarby Aleppo, francuskie wyroby marsylskich mydlarzy, marokański eliksir młodości, czy bogactwo Morza Martwego - to one kuszą najlepszą jakością i dostępnymi cenami. Zapraszamy do naszego Salonu przy ul. Kanonickiej oraz w Galerii Amber I p.
Autogrupa brus

Bezpłatny przegląd - umów się!

Sprawdź swoje auto za darmo! Przyjedź do nas, a my sprawdzimy: stan techniczny Twojego pojazdu! Nie tylko ciśnienie w oponach, stopień ich zużycia, ale również stan płynu hamulcowego, płynu chłodniczego, klocki hamulcowe, geometrię kół i wiele innych newralgicznych punktów w pojeździe. Przegląd Standard i Premium - bezpłatnie! Przyjedź i zadbaj, aby Twoja jazda była zawsze bezpieczna. Umów się tutaj na bezpłatny przegląd. Znajdziesz nas w Opatówku koło Helleny - Trojanów 1D, tel. 62 791 791 108
Logo helios

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Guzik c3d

Zarezerwuj bilet do kina

Chcesz zarezerwować bilet do kina z wyprzedzeniem? Skorzystaj z nowoczesnego i prostego systemu rezerwacji. Jednocześnie możesz po prostu sprawdzić tu repertuar. Przyjemnych wrażeń!
Naturhouse 20160418 128n90 v1

NaturHouse

Chcesz zadbać o swoje zdrowie, wygląd i samopoczucie? Umów się na bezpłatną konsultację do dietetyka w Centrum Dietetycznym Naturhouse przy Polnej 14 w Kaliszu (wejście z parkingu przy markecie Piotr i Paweł). Oferujemy kuracje odchudzające, antycellulitowe, oczyszczające, urodowe itp. Zapraszamy!!! Tel. 507 154 428
Mikado ogo firmy

Sprawdzeni Księgowi

Szukasz biura rachunkowego lub chcesz zmienić obecne zapraszamy do NAS. Oferujemy prowadzenie książki przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych, zajmiemy się obsługą kadrowo-płacową Twoich pracowników, zapewnimy szkolenie z BHP. Zadzwoń lub przyjdź: tel. 501 466 207; Kalisz ul. Graniczna 76K/6A (dojazd od ul. H.Sawickiej)
Plus dodaj usluge128

Dodaj usługę

Twoja usługa również może znaleźć się na Calisia.pl!


Thumb calisia   osiedle 90x 300 panorama park

Zamieszkaj na nowym Osiedlu Panorama Park

Article odpowiednio skomponowany posilek 11333 l

Nakarm swój mózg!
Thumb zrzut ekranu 2014 03 27  godz. 10.40.24
Msm icon 30
Richmond Music Club and Restaurant
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia, Internet, Galeria, Wypożyczalnia DVD
Thumb zrzut ekranu 2015 05 27  godz. 14.34.51
Msm icon 30
Szkoła Sportów Wodnych i Zimowych szkolanarciarstwa.pl
Thumb zrzut ekranu 2011 10 18  godz. 17.03.22
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb sahara 2 2014
Msm icon 30
Sahara Pizza Grill
więcej»
Bico australia 20131216 146n120