Sukcesy zawodników KTW na Malcie

2017-08-19 09:00:00 red za KTW Kalisz

W dniach 5 i 6 sierpnia na torze regatowym „Malta” w Poznaniu odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików. Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie reprezentowała 16-osobowa grupa. Wszyscy zawodnicy KTW Kalisz zakwalifikowali się do finałów i w niedzielę rywalizowali o medale.

Najlepiej spisali się Jakub Aleksandrowicz i Jakub Bartkowiak, którzy zajęli drugie miejsce w czwórce ze sternikiem, płynąc w osadzie SMS-u Płock. Nasi młodzieżowcy startowali również w dwójce bez sternika. W finale uplasowali się na 5 miejscu, jednak w gronie finalistów nasi zawodnicy byli najmłodsi. Bardzo dobrymi wynikami mogą pochwalić się młodziki.

Rywalizację rozpoczęła Dominika Leszczyńska, która startowała w jedynce i zajęła 6 miejsce. Natalia Frąckiewicz i Wiktoria Plesner zajęły 4 miejsce w rywalizacji dwójek podwójnych dziewcząt. Oliwia Pilarska, Julia Jabłońska, Wiktoria Syguła, Martyna Adamczyk i Weronika Broda rywalizację czwórek podwójnych ze sterniczką dziewcząt zakończyły na 6 miejscu. Również na 6 miejscu wyścig ukończyli nasi chłopcy z czwórki podwójnej ze sternikiem. Panowie płynęli w składzie: Maciej Jasiński, Kacper Kuś, Nikolas Jakubek, Maksym Raszewski i Weronika Broda na sterze. Trenerami zawodników są: Anna Kliber, Małgorzata Gralak, Mateusz Trzmiel.

Teraz zawodników KTW czekają zasłużone wakacje, a do treningów wracają już pod koniec sierpnia.