Ogromna niespodzianka czekała dziś na małych pacjentów Oddziału Chorób Dziecięcych. Odwiedził ich św. Mikołaj, który rozdawał prezenty i spowodował, że na twarzach dzieci zmagających się z chorobą, pojawił się uśmiech. Jego pomocnikiem był Komendant kaliskiej policji Dariusz Bieniek.

Article p1210569
fot. Błażej Krawczyk

Dziś Mikołajki odbyły się na Oddziale Chorób Dziecięcych,
Gastroenterologii Dziecięcej oraz Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej, w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Wszystkie dzieci, które mogły opuścić łózka szpitalne spotkały się przy wspólnym stole, by przygotować ozdoby świąteczne. Dodatkowo przygotowały wierszyki dla św. Mikołaja. Dzięki wsparciu Castoramy mogły stworzyć oryginalne kolorowe bombki oraz otrzymać mikołajkowe upominki. Mali pacjenci mogli na chwilę zapomnieć o chorobie i dobrze bawić się również dzięki wsparciu kaliskiej policji. Prezenty, maskotki i odblaski wręczał Komendant Dariusz Bieniek.

Św. Mikołaj z pomocnikami odwiedził pacjentów, którzy ze względu na stan zdrowia oraz badania nie mogły pojawić się na wspólnej imprezie i zostali w łózkach. Obecność brodatej postaci z Laponii poprawiła im bardzo humory. Wśród obdarowanych znalazły się kilkuletnie dzieci, ale również te dużo młodsze.

- Cieszę się, że Castorama oraz Komenda Miejska Policji wspierają nas w organizowaniu takich uroczystości. Dzięki ich pomocy i życzliwości dzieci w szpitalu choć na chwilę zapominają o chorobie. Spotkanie z Mikołajem, w tym roku z sierżantem sztabowym Łukaszem Woźniakiem oraz pomocnikami Mikołaja podkomisarz Moniką Rataj i starszą sierżant Agnieszką Olejnik – Muchą a także z przedstawicielami Castoramy Agnieszką Łuczak, Iwoną Pawlicką, Magdaleną Ubysz i Tomaszem Bangrowskim, przyniosło wiele radości naszym uczniom – mówi Maria Figlak dyrektor Szkoły Podstawowej nr 20 przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. L. Perzyny w Kaliszu.

- Dziękuję panu inspektorowi Dariuszowi Bieńkowi za prezenty, książki, pomoce dydaktyczne. Dziękuję panu dyrektorowi Castoramy Remigiuszowi Azarko za prezenty, dekoracje świąteczne oraz przygotowanie zajęć artystyczno-plastycznych dla dzieci z oddziałów chorób dziecięcych, gastroenterologii dziecięcej, chirurgii i traumatologii dziecięcej. Dziękuję pani Sylwii Krzyżaniak reprezentującej firmę Carrefour za przekazane słodycze i zabawki dla naszych podopiecznych – mówi Maria Figlak.

Wyjątkowe Mikołajki przygotowała Szkoła Podstawowa nr 20 przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, Komenda Miejska Policji w Kaliszu oraz Castorama.

Zobacz także
Thumb down foto
Światowy Dzień Zespołu Downa w Kaliszu już jutro!
Thumb article article article prokuratura big
Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o m...
Thumb dsc 2272
Trofeum PGNIG Superligi w Kaliszu! Wielka gratka...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
więcej»
Bico australia 20131216 146n120