Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu zorganizowało po raz piętnasty świąteczne spotkanie folklorystów, na którym pojawili się przedstawiciele zespołów folklorystycznych i twórcy ludowi z całej Południowej Wielkopolski. Była to okazja do podsumowania wydarzeń z całego roku, podziękowań i złożenia życzeń świątecznych.

Article dsc0130
fot. CKiS

Uczestnicy świątecznego spotkania obejrzeli reportaż z tegorocznych warsztatów układania czepców ludowych, występy wyróżniających się w 2017 roku zespołów – „Korzeniewianek” czy „Turska”, podsumowali dokonania w folklorze w 2017, zaśpiewali wspólnie kolędy, a także otrzymali odznaki honorowe za zasługi dla Wielkopolski. Wszyscy zaproszeni goście zjedli wspólnie posiłek przy tradycyjnym stole świątecznym.

Zobacz także
Thumb p1170800
Kobiety będą protestować ws. aborcji - "Czarny P...
Thumb down foto
Światowy Dzień Zespołu Downa w Kaliszu już jutro!
Thumb article article article prokuratura big
Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o m...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2014 03 27  godz. 10.40.24
Msm icon 30
Richmond Music Club and Restaurant
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb szyld 320x110 krzywe page 001  1
Msm icon 30
Bu’a Caffe Pieczywo i Pyszności
Thumb pory roku 002
Msm icon 30
Dwór Chotów
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
więcej»
Bico australia 20131216 146n120