Szczęśliwa „siódemka” Bartosza. Kaliszanin z medalami mistrzostw Polski.

2017-03-15 11:37:00 Karina Zachara

Aż siedem medali zdobył podczas Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 letnich kaliski pływak Bartosz Piszczorowicz. Na najwyższym stopniu podium stawał trzykrotnie, po wyścigach sztafetowych, cztery kolejne krążki wywalczył w startach indywidualnych.

Sportowe osiągnięcia Bartosza Piszczorowicza nie są nam obojętne. Wprawdzie 18-letni kaliszanin trenuje obecnie w warszawskim klubie G-8, ale jeszcze do ubiegłego sezonu reprezentował barwy kaliskiego KKS-u, gdzie pod okiem trenera Dominika Grudzińskiego święcił swoje największe juniorskie triumfy. Znalazł się też w gronie najlepszych kaliskich zawodników uhonorowanych nagrodą Prezydenta Miasta Kalisza za sportowe osiągnięcia ubiegłego roku. Cieszymy się zatem, że także ten obecny rozpoczyna Bartosz od kolejnych wspaniałych sukcesów i w blasku medali.

Podczas rozegranych w miniony weekend, na 25-metrowej pływalni w Gorzowie Wielkopolskim, Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 letnich aż siedmiokrotnie stawał na podium. Trzy najcenniejsze krążki wywalczył w sztafetach wspólnie z klubowymi kolegami, cztery kolejne: dwa srebrne i dwa brązowe, zdobył indywidulanie. Dzięki uzyskanym wynikom wywalczył też kwalifikacje na międzynarodowy wielomecz, który odbędzie się w kwietniu w Pradze.

- Jestem bardzo zadowolony z moich startów. Poprawiłem rekordy życiowe na 50, 200 i 400m stylem dowolnym, a z kolegami z klubu ustanowiliśmy dwa rekordy Polski juniorów w sztafetach. Dużym zaskoczeniem był dla mnie wynik na 400m stylem dowolnym, bo poprawiłem swoją „życiówkę” o 5 sekund, a uzyskany czas jest aktualnie czwartym wynikiem w Europie w tym sezonie. Pewien niedosyt pozostał natomiast po starcie indywidualnym na 100m stylem dowolnym. Popełniłem zbyt dużo błędów technicznych, co spowodowało, że uzyskany czas był gorszy o ponad sekundę od mojego rekordu życiowego i o ponad 0,6 sekundy gorszy od czasu uzyskanego dzień wcześniej podczas startu w sztafecie – powiedział Bartosz Piszczorowicz.

Weekendowe starty kaliskiego pływaka były ostatnimi w tym sezonie na krótkim basenie. Obecnie Bartosz przygotowuje się do majowych Mistrzostw Polski Seniorów na pływalni 50-metrowej, podczas których będzie walczył o zdobycie kwalifikacji na mistrzostwa świata i Europy juniorów.