Szczypiorniści nie zwalniają tempa - kolejna wygrana i ligowe podium

2016-11-20 11:54:00 redakcja

W niedzielne popołudnie kaliscy piłkarze ręczni podtrzymali i wydłużyli swoją passę bez porażki do ośmiu spotkań. Tym razem zespół Bartłomieja Jaszki wysoko pokonał na własnym parkiecie KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 34:20. Kaliszanie awansowali na trzecią pozycję w tabeli I ligi.

Do przerwy niedzielny mecz był dość wyrównany i po 30 minutach na tablicy wyników wyświetlał się wynik 12:9 dla gospodarzy. Popis umiejętności kaliscy szczypiorniści dali w drugiej połowie, którą zwyciężyli aż 22:11, a całe spotkanie 34:20. Najbardziej bramkostrzelnymi zawodnikiem po stronie MKS był Arkadiusz Galewski, zdobywca 8 goli.

Dzięki zwycięstwu kaliszanie awansowali na trzecią lokatę w tabeli grupy B I ligi i po 10 kolejkach mają na koncie 13 “oczek” – tyle samo, co wicelider z Przemyśla. Do lidera – Olimpii Piekary Śląskie – drużyna z Kalisza traci trzy punkty.

MKS Kalisz – KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 34:20 (12:9)

MKS: Jarosz 1, Adamczyk – Galewski 8, Adamski 4, Misiejuk 4, Bożek 3, Mosiołek 3, Bałwas 2, Drej 2, Jaszka 2, Klopsteg 2, Czerwiński 1, Gomółka 1, Książek 1, Kobusiński.

KSZO: Piątkowski, Szewczyk – Afanasjew 5, Kieloch 3, Kwiatkowski 3, Antolak 2, Czuwara 2, Jeżyna 2, Król 2, Rutkowski 1, Cukierski, Goliszewski.