Szczypiorniści z „Dziesiątki” mistrzami Kalisza

2017-02-24 09:00:00 Karina Zachara

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 10 wywalczyła tytuł mistrzów Kalisza w piłce ręcznej chłopców szkół podstawowych. Najlepszym zawodnikiem finałowego turnieju został Wojciech Kubaszewski.

W turnieju finałowym Mistrzostw Kalisza w Piłce Ręcznej Chłopców Szkół Podstawowych o puchar Klubu Piłki Ręcznej „Szczypiorno” Kalisz walczyło sześć drużyn. Reprezentacje szkół nr: 10,12, 14,15, 17 i 18. Na początek zespoły spotkały się w grupach, następnie w meczach o III i I miejsce. Przebieg tego ostatniego, w którym zmierzyły się drużyny SP10 i SP14, był wyjątkowo emocjonujący, a końcowe rozstrzygnięcie przyniosła dopiero dogrywka. W tej, lepsi o jedno trafienie, okazali się zawodnicy z „Dziesiątki” i to właśnie oni wywalczyli mistrzowski tytuł, a Wojciech Kubaszewski wybrany został najlepszym zawodnikiem turnieju. Miano najlepszego strzelca otrzymał Jakub Szmaja z SP14.

Organizatorem imprezy był Kaliski Szkolny Związek Sportowy oraz KPR “Szczypiorno” Kalisz. Medale, dyplomy oraz ufundowane przez klub puchary i statuetki wręczali: Anna Górska, prezes oraz Andrzej Spychała, wiceprezes KPR “Szczypiorno” Kalisz. Pamiątkowe koszulki z napisem “Zdrowy Kalisz” ufundował Urząd Miejski w Kaliszu.

Tekst: Karina Zachara, fot. Waldemar Kuświk