Szczypiornistki z „Osiemnastki” mistrzyniami Kalisza!

2017-03-08 11:00:00 Karina Zachara

Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 18 to mistrzynie Kalisza w piłce ręcznej. Wygrywając turniej finałowy na poziomie miasta awansowały też do finału rejonu.

Finał Mistrzostw Kalisza w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Podstawowych rozegrany został 2 marca w hali sportowej Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Grupę “A” wygrała drużyna SP 17, a na drugim miejscu uplasował się zespół SP 12. W grupie “B” wyraźnie najlepsza okazała drużyna SP 18 przed SP 15. W ścisłym finale, w meczu o trzecie miejsce zwyciężyły dziewczęta z „Dwunastki”, natomiast triumfatorkami całego turnieju okazały się młode szczypiornistki z „Osiemnastki”. Wygrana uprawnia je również do gry w finale rejonu.

Tekst: Karina Zachara, fot. Waldemar Kuświk