12 września, w godzinach przedpołudniowych Szkoła Szpitalna w Kaliszu gościła aktorów Teatru Za Jeden Uśmiech z Krakowa. Fenomenalni aktorzy dali wspaniały występ dla dzieci z oddziałów gastroenterologii dziecięcej, laryngologii, chirurgii i traumatologii dziecięcej, prezentując na oddziale chorób dziecięcych sztukę pt. „Świerszcz Maurycy i banda Komara”.

Article 21729696 1637240692994234 1420071771 o
fot. Szkoła Szpitalna

Sztuka opowiadała o perypetiach łąkowego poety – świerszcza Maurycego, który bezskutecznie wzdychał do pracowitej Mrówki. Sytuację wykorzystał chuligan Komar, który przekonał go, że aby być „fajnym”, należy popisywać się, przeklinać i dokuczać słabszym. Świerszcz gorliwie wypełniał zlecone przez Komara zadania posuwając się nawet do kradzieży – wszystko po to by zaimponować ukochanej. Kiedy okazało się, że niechcący okradł swoją uwielbianą Mrówkę z zimowych zapasów, Świerszcz zaczął rozumieć, jak błędne było jego zachowanie. Z pomocą dzieci udało mu się naprawić błędy, aresztować Komara i zdobyć przychylność wybranki.

Mali widzowie bardzo żywiołowo reagowali na poczynania Świerszcza a możliwość udziału w przedstawieniu sprawiła, że poczuli się bohaterami doniosłych zdarzeń. Przedstawienie uczyło, bawiło i elektryzowało publiczność a na koniec wszystkie dzieci otrzymały podarunki od sponsorów m.in. puzzle, układanki, książki, piórniki, zawieszki, odblaski.

- Jesteśmy szczęśliwi, że możemy naszym uczniom przekazywać ważne treści dotyczące wychowania w tak piękny sposób, zapraszając prawdziwych profesjonalistów – mówi Maria Figlak, dyrektor Szkoły Szpitalnej, obecnie Szkoły Podstawowej nr 20 przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu. – Wszystko to dzięki sponsorom, bez których nie byłoby to możliwe za co w tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować.

Zobacz także
Thumb img 0128
Piękna seria trwa. Kaliscy szczypiorniści ograli...
Thumb article dsc00023
Zwłoki przy Częstochowskiej. Zarzut zabójstwa dl...
Thumb zrzut ekranu 2018 02 17 o 21.29.05
Michał Szyc zaśpiewał w swoje urodziny w Cafe.Ca...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb att00250
Msm icon 30
Hotel Kristoff
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
więcej»
Bico australia 20131216 146n120