12 września, w godzinach przedpołudniowych Szkoła Szpitalna w Kaliszu gościła aktorów Teatru Za Jeden Uśmiech z Krakowa. Fenomenalni aktorzy dali wspaniały występ dla dzieci z oddziałów gastroenterologii dziecięcej, laryngologii, chirurgii i traumatologii dziecięcej, prezentując na oddziale chorób dziecięcych sztukę pt. „Świerszcz Maurycy i banda Komara”.

Article 21729696 1637240692994234 1420071771 o
fot. Szkoła Szpitalna

Sztuka opowiadała o perypetiach łąkowego poety – świerszcza Maurycego, który bezskutecznie wzdychał do pracowitej Mrówki. Sytuację wykorzystał chuligan Komar, który przekonał go, że aby być „fajnym”, należy popisywać się, przeklinać i dokuczać słabszym. Świerszcz gorliwie wypełniał zlecone przez Komara zadania posuwając się nawet do kradzieży – wszystko po to by zaimponować ukochanej. Kiedy okazało się, że niechcący okradł swoją uwielbianą Mrówkę z zimowych zapasów, Świerszcz zaczął rozumieć, jak błędne było jego zachowanie. Z pomocą dzieci udało mu się naprawić błędy, aresztować Komara i zdobyć przychylność wybranki.

Mali widzowie bardzo żywiołowo reagowali na poczynania Świerszcza a możliwość udziału w przedstawieniu sprawiła, że poczuli się bohaterami doniosłych zdarzeń. Przedstawienie uczyło, bawiło i elektryzowało publiczność a na koniec wszystkie dzieci otrzymały podarunki od sponsorów m.in. puzzle, układanki, książki, piórniki, zawieszki, odblaski.

- Jesteśmy szczęśliwi, że możemy naszym uczniom przekazywać ważne treści dotyczące wychowania w tak piękny sposób, zapraszając prawdziwych profesjonalistów – mówi Maria Figlak, dyrektor Szkoły Szpitalnej, obecnie Szkoły Podstawowej nr 20 przy Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kaliszu. – Wszystko to dzięki sponsorom, bez których nie byłoby to możliwe za co w tym miejscu chciałabym serdecznie podziękować.

Zobacz także
Thumb mieszkaniaok3czolo
Mieszkania Plus w Kaliszu już pod koniec przyszł...
Thumb article article article article article kla2
Zmiany w kursach autobusów KLA podczas 37. Biegu...
Thumb mlode talenty  1
2 koncerty w Filharmonii Kaliskiej

KomentarzeDrogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb calisia   osiedle 90x 300 panorama park

Zamieszkaj na nowym Osiedlu Panorama Park

Article 18920271 1683771841651283 4113255388620708878 n

FGP, czyli Festiwal Gaszenia Pragnienia
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
więcej»
Bico australia 20131216 146n120