Świetną formę zaprezentowali kaliscy lekkoatleci podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. W trakcie trzydniowych zmagań wywalczyli trzy medale. Najlepiej spisała się Patrycja Skoczylas, której srebro w skoku wzwyż jest zarazem kolejnym rekordem Kalisza w tej konkurencji.

Article p2122041
fot. UKS 12, Marcin Małecki, Robert Grabowski

Juniorska czołówka polskich lekkoatletów rywalizowała od soboty do poniedziałku w toruńskiej Arenie. Kaliszanie rozpoczęli wyśmienicie, bo już pierwszego dnia zmagań na podium zameldował się Piotr Goździewicz. Zawodnik UKS 12 Kalisz wywalczył brąz w pchnięciu kulą w kategorii U18. Wprawdzie początek miał nerwowy i po czterech seriach zajmował dopiero ósme miejsce, ale w ostatnich dwóch próbach zachował się jak wytrawny sportowiec. Najpierw kula poszybowała na odległość 17,49 m, ale nie był to jeszcze wynik dający medal. Decydująca okazała się ostatnia, szósta próba. Opanowany i maksymalnie skoncentrowany uzyskał odległość 18,18 m – wynik na miarę brązowego medalu. Do srebra zabrakło zaledwie dwóch centymetrów, ale dla podopiecznego Marcina Małeckiego trzecie miejsce w kraju to i tak ogromne osiągnięcie.

Sobotnie podium Piotra Goździewicza okazało się dobrą wróżbą na kolejne dni zmagań. Już w niedzielę medalowa zdobycz utalentowanych kaliskich lekkoatletów powiększyła się o kolejne dwa krążki. Fantastycznie spisała się zwłaszcza Patrycja Skoczylas, która wywalczyła srebro w skoku wzwyż. Cieszy nie tylko medal, ale i wynik, bo podopieczna Adrianny Wange aż trzykrotnie biła rekord życiowy, ustanawiając tym samym kolejny, absolutny rekord Kalisza w tej konkurencji. Na początek, w drugiej próbie pokonała poprzeczkę na wysokości 175 cm, następnie – już za pierwszym razem przeskoczyła 177 cm, by w końcu, w drugim podejściu zaliczyć 179 cm.

- To zaledwie o 1cm mniej od letniego minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów, które odbędą się we włoskim Grosetto – mówi Paweł Wiśniewski, prezes UKS 12 Kalisz dodając – Wynik, który dał Patrycji srebrny medal cieszy szczególnie, bo jak podkreślają fachowcy poziom skoku wzwyż juniorek był jednym z najwyższych w historii tej konkurencji. Zarówno Patrycja, jak i jej trenerka dziękują zwłaszcza pani Klaudii Kuś, fizjoterapeutce, która na co dzień dbała o odnowę biologiczną zawodniczki, a także pani Ewie Wiśniewskiej, instruktorce fitness, która w okresie przygotowania ogólnego wzmacniała jej aparat mięśniowo – stawowy.

Po raz kolejny nie zawiodła też Kinga Grabowska. Zawodniczka UKS Dziewiątka Kalisz stanęła na podium w biegu na 800 m juniorek. Po pasjonującej walce w końcówce, podopieczna trenera Waldemara Olszyny wpadła na metę na trzeciej pozycji, a wynik – 2.14.21 – to jej nowy rekord życiowy w hali.

Bardzo dobrze spisał się też inny podopieczny trenera Olszyny, Wiktor Wachowski (UKS Dwunastka). W biegu na 600m juniorów młodszych kapitalnie przebrnął eliminacje, ustanawiając „życiówkę” (1:23.10) i awansując do finału z drugim czasem. Gdyby ten wynik powtórzył miałby brąz, czas uzyskany w finale – 1:23.61 – dał mu ostatecznie piątą lokatę, co i tak na tle mocnych konkurentów jest świetnym wynikiem.

W ostatnim dniu zmagań rywalizowały też Magdalena Kuświk i Natalia Janiak. Dla pierwszej z nich, specjalizującej się w trójskoku juniorki młodszej UKS 12, był to debiut w tej rangi imprezie. W najlepszej swojej próbie uzyskała wynik 10,26 m, który dał jej XII miejsce. Klubowa koleżanka, skacząca wzwyż Natalia Janiak, nie zaliczyła niestety żadnej z trzech prób na wysokości 150 cm i ostatecznie nie została sklasyfikowana w rywalizacji juniorek młodszych. – Natalię wyraźnie zjadła trema, ale już sam występ w tej rangi zawodach jest dla niej sporym wyróżnieniem i kolejnym doświadczeniem, które na pewno zaprocentuje w przyszłości – zapewnia Paweł Wiśniewski – Ogromnie cieszy postępujący rozwój kaliskiej lekkiej atletyki. Trzy medale w zawodach rangi mistrzostw Polski to wielkie osiągnięcie, zważywszy na fakt, że w tej dyscyplinie sportu dojście do strefy medalowej wymaga pokonania setek rywali. To nie mistrzostwa świata w “rzucie beretem”, albo w innej mniej lub bardziej egzotycznej dyscyplinie – dodaje prezes UKS 12.

Wyjazd kaliskiej ekipy na mistrzostwa w Toruniu możliwy był dzięki firmie “Acropol – Transport, Spedycja” z Kalisza, a także środkom budżetowym Miasta Kalisza.

Zobacz także
Thumb czolo
Nowoczesny system oznakowania miejskiego gotowy
Thumb czo o
73. rocznica zakończenia II wojny światowej w Ka...
Thumb article dsc01238
W niedzielę kolejne starcie szczypiornistów! Mam...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb zrzut ekranu 2014 03 27  godz. 10.40.24
Msm icon 30
Richmond Music Club and Restaurant
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
więcej»
Bico australia 20131216 146n120