Trzecie z rzędu zwycięstwo siatkarzy!

2017-02-16 11:10:00 bm

MKS Calisia Kalisz pokonała w środę w Ozorkowie miejscową Bzurę po zaciętym boju 3:2. Kaliszanie prowadzili już 2:1, jednak w czwartym secie gospodarze zdołali doprowadzić do remisu. Tie-breaka na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni trenera Mariusza Pieczonki. To trzecie z rzędu i drugie w tym sezonie odniesione na obcym terenie zwycięstwo Wojciecha Pytlarza i spółki.

Spotkanie w Ozorkowie lepiej rozpoczęli zawodnicy Bzury, którzy wygrali premierową odsłonę 25:23. W kolejnych dwóch odsłonach to jednak ekipa z Kalisza okazywała się lepsza od swoich rywali. W drugiej kontrolowała przebieg boiskowych wydarzeń, zwyciężając do 21. W trzecim secie o wygranej zdecydowała gra na przewagi. Wojnę nerwów lepiej wytrzymali goście i przy wyniku 26:24 w tej partii oraz prowadzeniu 2:1 w całym spotkaniu zmienili strony przed czwartą partią. Gdy wydawało się, że w trzecim kolejnym meczu MKS zgarnie pełną pulę, siatkarze Bzury zdołali jednak doprowadzić do tie-breaka. W decydującej partii kaliszanie wygrali 15:11 i całe spotkanie 3:2.

To trzecia z rzędu wygrana MKS-u. Wcześniej na wyjeździe ograli ekipę z Sieradza 3:1, a w ostatni weekend w trzech szybkich setach pokonali SMS PZPS II Spała. Dzięki wysokiej dyspozycji w ostatnich tygodniach kaliszanie umocnili się na siódmej lokacie w tabeli grupy 3 drugoligowych rozgrywek. Podopieczni Mariusza Pieczonki do play-off przystąpią jednak co najmniej z szóstej lokaty, gdyż ekipa ze Spały nie jest brana pod uwagę przy rozstawieniach do decydującej fazy sezonu. W ramach rundy zasadniczej kaliscy siatkarze zagrają jeszcze jedno spotkanie – w najbliższą sobotę u siebie zagrają o godzinie 17:00 z ósmym AZS-em Uniwersytetem Łódzkim. Ewentualne zwycięstwo może dać kaliszanom nawet piąte miejsce przed fazą play-off.

Bzura Ozorków – MKS Calisia Kalisz 2:3 (25:23, 21:25, 24:26, 25:20, 11:15)

MKS: Porada, Pytlarz, Troczyński, Ozdowski, Lipa, Piechociński oraz Lenartowicz (l).