Trzy karne, dwa gole i remis z Kluczborkiem [BRAMKI]

2017-02-10 10:50:00 red za kkskalisz.pl

Piłkarze KKS-u w czwartek rozegrali kolejny przedsezonowy sparing. W Kluczborku zremisowali z miejscowym MKS-em 1:1. Gola dla KKS-u strzelił Rafał Jankowski, pewnie wykonując rzut karny w 34. minucie. Pierwszoligowcy doprowadzili do remisu z jedenastki w 80. minucie spotkania.

Kaliszanie bez kompleksów podeszli do wyżej notowanego rywala, który niczym specjalnym podczas tego spotkania nie imponował. Co prawda to gracze reprezentujący na co dzień zaplecze naszej ekstraklasy mieli pierwszą dogodną okazję do zdobycia gola, jednak sprowadzony tej zimy do MKS-u Tomasz Chałas nie potrafił z rzutu karnego ulokować futbolówki w bramce Jędrzeja Dorynka.

Z “wapna” nie pomylił się za to doświadczony Rafał Jankowski. Napastnik KKS-u był nieprzepisowo zatrzymywany po długiej piłce od Łukasza Grabowskiego przez jednego z defensorów MKS-u i z zimną krwią skarcił gospodarzy tego pojedynku.

Wynik ustalił w 80. minucie meczu Rafał Niziołek. Kapitan MKS-u pewnie pokonał z jedenastu metrów Dorynka po tym, jak Błażej Ciesielski faulował w obrębie pola karnego.

Teraz kakaesiaków czeka kilka dni odpoczynku. W następnym sparingu, który odbędzie się 18 lutego zagrają oni z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

MKS Kluczbork – KKS Kalisz 1:1 (0:1)
0:1 Rafał Jankowski 34. min (k.), 1:1 Rafał Niziołek 80. min (k.)

MKS Kluczbork: Grzegorz Wnuk (46 Wojciech Kaczmarek) – Adam Orłowicz (80 Kamil Nitkiewicz), Paweł Gierak (30 Łukasz Ganowicz, 60 Bartosz Brodziński), Edgaras Žarskis (80 Paweł Gierak), Kamil Nitkiewicz (40 Piotr Kwaśniewski) – Jakub Skoczylas (46 Dominik Kościelniak), Sebastian Deja (60 Rafał Niziołek), Robert Tunkiewicz (60 Krzysztof Bodziony), Paweł Kubiak (70 Jakub Skoczylas) – Michał Kojder (60 Maciej Kowalczyk), Tomasz Chałas (55 Tomasz Swędrowski).

KKS Kalisz: Jędrzej Dorynek – Dominik Domagalski (60. zawodnik testowany), Damian Czech (30. Michał Grzesiek), Mateusz Gawlik, Łukasz Grabowski (46. zawodnik testowany), Ivelin Kostov (46. Błażej Ciesielski), Marcin Lis (30. Stayko Stoychev), zawodnik testowany, zawodnik testowany (46. Marcin Tomaszewski), zawodnik testowany (30. zawodnik testowany), Rafał Jankowski

Czerwona kartka: Michał Grzesiek (KKS Kalisz)