Tymon Ochędzan wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Unii Europejskiej!

2017-08-29 08:00:00 Maciej Sroczyński

Znakomite wieści z Czech. Tymon Ochędzan wywalczył srebrny medal na Mistrzostwach Unii Europejskiej do lat 12. Zawody rozegrano w miejscowości Kouty nad Desnou. Mistrzem Unii Europejskiej w grupie do lat 12 został Daniel Dardha (Belgia), brązowy medal wywalczył Michal Jares (Czechy).

Zawodnik klubu szachowego KTS Kalisz rozegrał znakomite zawody i osiągnął dodatkowo przyrost rankingowy +196 ELO. Sukces tym cenniejszy, iż Tymon na liście startowej rozstawiony był dopiero na 12 pozycji.

W grupie do lat 14 rywalizował Szymon Skurniak (KTS Kalisz) zajął 21 miejsce. Tymon i Szymon to reprezentanci Kaliskiej Kadry Juniora klubu szachowego KTS Kalisz.

Polacy wrócili z Mistrzostw Unii Europejskiej z workiem medali. Złote medale wywalczyli: Liwia Jarocka, Krzysztof Szczurek, Bartosz Fiszer, Kamil Warchoł. Srebrne medale dla Marii Malickiej, Adrianny Stankiewicz i wcześniej wspomnianego Tymona Ochędzana. Brązowy medal zdobyła Monika Marcińczyk.