O zdrowie dla mamy, pracę dla taty, dobre wyniki w nauce lub sukcesy sportowe i mniej kłótni – takie i wiele innych próśb piszą dzieci z całej Polski w listach do św. Józefa, które przesyłają do kaliskiej bazyliki z wiarą, że zostaną wysłuchane i spełnione. Najmłodsi w ramach Nadzwyczajnego Roku św. Józefa będą również uczestniczyć 20 stycznia w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Dzieci.

Article img 8119
fot. Błażej Krawczyk

2 grudnia ub. r. zainaugurowany został Nadzwyczajny Rok św. Józefa, ogłoszony przez papieża Franciszka. Jednym z wydarzeń towarzyszących tym obchodom były roraty dla najmłodszych wiernych dotyczące postaci św. Józefa, zorganizowane przez tygodnik katolicki Mały Gość Kościelny. Jedną z inicjatyw jest pisanie przez dzieci z całej Polski listów z prośbami i podziękowaniami adresowanymi św. Józefowi. Jak wiadomo, przyjmuje on wszelkie prośby od każdego człowieka, a następnie przekazuje je Jezusowi.

Paczki z tysiącami listów trafiają do Narodowej Bazyliki św. Józefa w Kaliszu. - Przyszły listy już z 250 parafii z Polski, bardzo piękne i wzruszające, tak jak to dzieci piszą, od serca – mówi ks. Prałat Jacek Plota. - Są one często ozdobione, wycinane w różne kształty i pokolorowane. Św. Józef, jak pokazuje historia lubi otrzymywać konkretne informacje, jaką prośbę ma przedstawić Jezusowi – dodaje.

Wszystkie listy złożone są pod obrazem św. Józefa w bocznej kaplicy. Zawarte w nich prośby są włączane do środowych modlitw i do mszy. Żeby dzieci miały pewność, że ich słowa dotarły na miejsce i zostały przedstawione św. Józefowi, sekretariat wysyła informacje zwrotne do wszystkich parafii.

Św. Józefie, dzieci, rodzice, całe rodziny i duszpasterze parafii św. Franciszka z Asyżu w Lwówku Śląskim pragniemy podziękować ci za twoją nieustanną opiekę jaką nad nami roztaczasz. Dziękujemy, że mogliśmy razem z tobą przeżyć nasz adwent i jeszcze lepiej przygotować się na święta Narodzenia Pańskiego. Św. Józefie opiekuj się nami nieustannie i nadal ucz nas wsłuchiwania się w Boże Słowo, pracowitości i troski o drugiego człowieka – tak brzmi fragment listu nadesłany z Lwówka Śląskiego

Jestem Kacprem. Mieszkam w Taniborzu. Marzę żeby kolega Mikołaj przestał mi dokuczać i żeby moja mama Teresa wyzdrowiała, bo ma złamaną nogę.

Św. Józefie, dziękuję ci, że zagościłeś w moim domu i proszę cię o uzdrowienie dla mojej cioci Beaty i o to, żeby moja babcia przeżyła operację – pisze Kacper.

Św. Józefie chcę cię poprosić, abyśmy się nie kłócili, i żeby mu mój tata przestał palić i pić piwo i żeby go przyjęli do pracy.

Św. Józefie wybrałem sobie ciebie za mojego opiekuna i wiem, że wszystkim pomożesz. Modlę się do ciebie i proszę o zdrowie, pomoc w nauce, zgodę i miłość w rodzinie i wiele przyjaciół oraz koleżanek. Proszę cię abyś wstawiał się za mną u Boga i chronił mnie od zła.

Z okazji Nadzwyczajnego Roku św. Józefa w Kaliszu wydana została również książeczka ilustrowana dla dzieci, opowiadająca historię cudownego obrazu.

To nie koniec wydarzeń dla dzieci. W sobotę, 20 stycznia odbędzie Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieci. Rozpocznie się ona w kaliskiej bazylice o godzinie 11:00, gdzie odbędzie się msza z oprawą muzyczną. Uczestniczyć w niej będzie kilkaset dzieci z całej Polski.

Zobacz także
Thumb dsc00716
9 medali znakomite Mistrzostwa Wielkopolska dla ...
Thumb article dsc09510
Energa MKS Kalisz z licencją na sezon 2018/19
Thumb przechwytywanie w trybie pe%c5%82noekranowym 20.06.2018 142218.bmp
Igły nie trzeba się bać - czyli wszystko co powi...

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
więcej»
Bico australia 20131216 146n120