O zdrowie dla mamy, pracę dla taty, dobre wyniki w nauce lub sukcesy sportowe i mniej kłótni – takie i wiele innych próśb piszą dzieci z całej Polski w listach do św. Józefa, które przesyłają do kaliskiej bazyliki z wiarą, że zostaną wysłuchane i spełnione. Najmłodsi w ramach Nadzwyczajnego Roku św. Józefa będą również uczestniczyć 20 stycznia w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Dzieci.

Article img 8119
fot. Błażej Krawczyk

2 grudnia ub. r. zainaugurowany został Nadzwyczajny Rok św. Józefa, ogłoszony przez papieża Franciszka. Jednym z wydarzeń towarzyszących tym obchodom były roraty dla najmłodszych wiernych dotyczące postaci św. Józefa, zorganizowane przez tygodnik katolicki Mały Gość Kościelny. Jedną z inicjatyw jest pisanie przez dzieci z całej Polski listów z prośbami i podziękowaniami adresowanymi św. Józefowi. Jak wiadomo, przyjmuje on wszelkie prośby od każdego człowieka, a następnie przekazuje je Jezusowi.

Paczki z tysiącami listów trafiają do Narodowej Bazyliki św. Józefa w Kaliszu. - Przyszły listy już z 250 parafii z Polski, bardzo piękne i wzruszające, tak jak to dzieci piszą, od serca – mówi ks. Prałat Jacek Plota. - Są one często ozdobione, wycinane w różne kształty i pokolorowane. Św. Józef, jak pokazuje historia lubi otrzymywać konkretne informacje, jaką prośbę ma przedstawić Jezusowi – dodaje.

Wszystkie listy złożone są pod obrazem św. Józefa w bocznej kaplicy. Zawarte w nich prośby są włączane do środowych modlitw i do mszy. Żeby dzieci miały pewność, że ich słowa dotarły na miejsce i zostały przedstawione św. Józefowi, sekretariat wysyła informacje zwrotne do wszystkich parafii.

Św. Józefie, dzieci, rodzice, całe rodziny i duszpasterze parafii św. Franciszka z Asyżu w Lwówku Śląskim pragniemy podziękować ci za twoją nieustanną opiekę jaką nad nami roztaczasz. Dziękujemy, że mogliśmy razem z tobą przeżyć nasz adwent i jeszcze lepiej przygotować się na święta Narodzenia Pańskiego. Św. Józefie opiekuj się nami nieustannie i nadal ucz nas wsłuchiwania się w Boże Słowo, pracowitości i troski o drugiego człowieka – tak brzmi fragment listu nadesłany z Lwówka Śląskiego

Jestem Kacprem. Mieszkam w Taniborzu. Marzę żeby kolega Mikołaj przestał mi dokuczać i żeby moja mama Teresa wyzdrowiała, bo ma złamaną nogę.

Św. Józefie, dziękuję ci, że zagościłeś w moim domu i proszę cię o uzdrowienie dla mojej cioci Beaty i o to, żeby moja babcia przeżyła operację – pisze Kacper.

Św. Józefie chcę cię poprosić, abyśmy się nie kłócili, i żeby mu mój tata przestał palić i pić piwo i żeby go przyjęli do pracy.

Św. Józefie wybrałem sobie ciebie za mojego opiekuna i wiem, że wszystkim pomożesz. Modlę się do ciebie i proszę o zdrowie, pomoc w nauce, zgodę i miłość w rodzinie i wiele przyjaciół oraz koleżanek. Proszę cię abyś wstawiał się za mną u Boga i chronił mnie od zła.

Z okazji Nadzwyczajnego Roku św. Józefa w Kaliszu wydana została również książeczka ilustrowana dla dzieci, opowiadająca historię cudownego obrazu.

To nie koniec wydarzeń dla dzieci. W sobotę, 20 stycznia odbędzie Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieci. Rozpocznie się ona w kaliskiej bazylice o godzinie 11:00, gdzie odbędzie się msza z oprawą muzyczną. Uczestniczyć w niej będzie kilkaset dzieci z całej Polski.

Zobacz także
Thumb 26906966 1469188306511673 8381211909905242582 n
Nowa zawodniczka dołączyła do kaliskich siatkarek
Thumb dsc 0030 49
Uczniowie IV LO koncertowali w Tulipanie
Thumb dsc 9097
Siatkarki poległy w walce z Impelem [zdjęcia]

Nie ma możliwości komentowania tego artykułuThumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
więcej»
Bico australia 20131216 146n120