Mamo, nie mogę teraz rozmawiać! Za chwilę mam zajęcia z robotyki. Tato, nie teraz! Biegnę na trening rugby. W kampusie jest genialnie, nareszcie uczę się tego, co lubię i jak lubię!

Article zrzut ekranu 2017 10 08 o 22.05.44

Tak mówią nastolatkowie, którzy wyjechali do szkół z internatem (boarding schools) w USA lub Kanadzie. Szukali miejsca, które otworzy im możliwości prawdziwej, nie skostniałej, jak w szkołach publicznych w Europie Środkowej, edukacji. Takiej, która otworzy im możliwość dostania się na uniwersytety z pierwszej 10-tki najlepszych na świecie, a potem zdobycia pracy tam, gdzie chcą.

Do takich szkół wysyła dzieci JK Education, czeska firma założona m. in. przez Ondřeja Kanię. Gdy ją uruchamiał, miał 19 lat! Jako 17-latek uparł się, że będzie uczyć się w liceum w USA. Samodzielnie znalazł szkołę, samodzielnie też wystarał się o 100-procentowe stypendium w placówce w Nowym Jorku.

Ondřej złamał mity o uczeniu się w USA i ogólnie za granicą.

Po pierwsze, że to dużo kosztuje. Jeśli rodzicom i dziecku bardzo zależy na szkole, a młody człowiek wykazuje konkretne zainteresowania, JK Education pomaga w uzyskaniu bezkonkurencyjnych warunków finansowych. Na przykład czesne w prestiżowej szkole średniej z internatem wynosi ok. 60 tys. dol. rocznie. Możliwa jest jego obniżka np. do 17 tys. dol. rocznie. Samodzielne uzyskanie takiej obniżki, bez pomocy JK Education, jest praktycznie niemożliwe.

Po drugie, że dobrze jest wyjechać do rodziny i uczyć się w zwykłym, lokalnym liceum. Jeśli chodzi o rodzinę, to można trafić lepiej lub gorzej. Szkoły z internatem zaś są sprawdzone, mają zaplecze naukowe, tradycję, młodzież przebywa wśród rówieśników, ma dostęp do zajęć naukowych na bieżąco, przez cały dzień.

Po trzecie, żeby dostać się do prestiżowego liceum z internatem w USA trzeba mieć znajomości i dojścia, a przede wszystkim przejść wszystkie szczeble amerykańskiego systemu edukacyjnego.Przypadek Ondřeja świadczy, że to mit. Jeśli Ci na czymś zależy, możesz tego dokonać. Ondřej skontaktował się z 400-oma szkołami zanim znalazł taką, która dała mu pełnopłatne stypendium.

Co mówi Ondřej o nauce w USA czy Kanadzie i co radzi młodym osobom, które stoją przed decyzją o wyborze szkoły? Przeczytajcie krótki wywiad.

Czy trzeba mieć najlepsze stopnie i być super zdolnym, by dostać się do szkoły z internatem w USA lub Kanadzie?

Nie, nie trzeba być wybitnie inteligentnym czy utalentowanym. Szkoły z internatem w USA czy w Kanadzie są uważane za bezkonkurencyjne w skali globalnej. Zapewniają najwyższy poziom nauki. Każda ma długą historię. Uczą w nich najlepsi nauczyciele na świecie. Uczniowie mogą wybierać przedmioty i zajęcia pozaszkolne. Takie, które pasują do ich pasji i planów. JK Education współpracuje z ponad 100-oma szkołami z internatem. Wiele z nich ma ścisłe specjalizacje. Pomagamy młodym ludziom znaleźć szkołę z programem, idealnie pasującym do ulubionej dziedziny naukowej czy artystycznej. Wszystko zależy od zainteresowań ucznia. Wysłaliśmy setki uczniów do szkół z internatem w ciągu ostatnich kilku lat. Były to dzieci z najlepszych szkół ze świetnymi ocenami. Pochodziły z Czech, Słowacji i Węgier. Doskonale radziły sobie w zagranicznych szkołach z internatem. Potem kontynuowały naukę na uniwersytetach na całym świecie. Każdego roku 100% absolwentów szkół z internatem dostaje się na topowe uczelnie wyższe.

Pomagaliśmy jednak również dzieciom, które nie miały super wyników w szkołach we własnych krajach, ale marzyły o nauce w dobrej szkole. Takiej, w której miałyby swobodę wyboru, czego chcą się uczyć. Gdzie mogłyby rozwijać swoje pasje i talenty. Wielu takich uczniów znalazło się na najlepszych uczelniach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Dlatego, że po raz pierwszy mogli naprawdę czerpać radość z uczenia się. Na przykład ja spędziłem 2 lata w liceum z internatem w Nowym Jorku. Nigdy nie lubiłem matematyki, ale uwielbiałem przedsiębiorczość i historię.

System edukacji w szkole z internatem pozwala wybrać naukę geometrii na poziomie podstawowym, jeśli nie znosisz tego przedmiotu. Jego zaliczenie będzie wtedy dla Ciebie łatwe. Zamiast tracić czas na nielubianą geometrię, skupisz się na zajęciach z biznesu czy historii na poziomie uniwersyteckim. To niewiarygodne, że możesz po prostu uczyć się tego, co uważasz za swoje powołanie. Tego, co chcesz robić, gdzie wyobrażasz sobie siebie, gdy już skończysz liceum czy studia.

Od czego zacząć poszukiwania szkoły z internatem za granicą?

Jeśli marzysz o uczeniu się w USA czy Kanadzie z jakiegokolwiek powodu, np. chcesz tam mieszkać, dostać się na uniwersytet, zdobywać wiedzę o tym, co cię pasjonuje, czy nauczyć się angielskiego, powinieneś skontaktować się z naszą firmą. Określ dokładnie swoje zainteresowania, cele, preferencje, itd. My jesteśmy w stanie dopasować do nich szkoły. Szkoły z internatem to szczególne miejsca, elita placówek średniego szczebla w systemie edukacyjnym. To jednocześnie najdroższy typ międzynarodowej szkoły średniej. Nie martw się tym. Nasza firma jest w stanie zapewnić stypendia z funduszy stypendialnych każdej ze szkół. Jeśli szkoła kosztuje 50 000 USD – 60 000 USD rocznie, możliwa jest obniżka nawet do 17 000 USD. To znacząca różnica.

Jak przekonać rodziców to tego pomysłu?

Rozważając naukę w USA, możesz wybrać z dwóch opcji. Po pierwsze możesz skorzystać z usług wybranej agencji w Polsce, która pomoże Ci zakwalifikować się do rocznego programu wymiany w szkołach publicznych. W tym przypadku zamieszkasz u wskazanej Ci rodziny. Druga opcja to poszukać renomowanej szkoły z internatem.

Jeśli decydujesz się na program wymiany, bazujący na szkołach publicznych, nie masz możliwości wyboru ani szkoły, ani rodziny, której będziesz gościem. Po prostu lokują Cię w jakimś miejscu i nie masz na to wpływu. Większość uczniów z Europy Środkowej ląduje w stanach USA takich, jak Idaho, Alabama, Missisipi, Dakota Północna, itp. Z reguły chodzą do niskiej jakości szkół publicznych (z reguły szkoły publiczne w USA właśnie takie są) i musisz żyć z rodziną, której nie wybrałeś.

Postaw teraz z drugiej strony szali możliwość wyboru elitarnej szkoły. Nie musisz się też przejmować, z jaką rodziną przyjdzie Ci mieszkać. Żyjesz w ogromnym kampusie, tam gdzie Twoi nauczyciele i inni uczniowie. Nie musisz dostosowywać swojego planu dnia do potrzeb rodziny. Unikasz takich sytuacji, że chcą Cię odebrać ze szkoły o 16:00, chociaż Ty do 16:30 masz trening czy inne zajęcia. Kiedy jesteś w szkole z internatem, masz wystarczająco dużo czasu na robienie tego, co lubisz. Szkoły z internatem są również bardzo bezpieczne. Nie ma też problemu z indywidualnymi zajęciami lub pracą nad projektem z nauczycielem, np. w sobotę wieczorem. Nauczyciele są w kampusie po to, by pomagać uczniom w trybie 24/7. Indywidualne podejście jest kluczowe w tym systemie edukacji.

Ondřej, co radzisz nastoletnim osobom, które zastanawiają się nad wyjazdem do liceum?
Międzynarodowe doświadczenie i płynna znajomość angielskiego to dzisiaj konieczność, nie luksus. Nauka w liceum z internatem to niesamowite doświadczenie. W kampusie możesz wybrać przedmioty, możesz też studiować na poziomie trudności, które odpowiada Twoim umiejętnościom i wiedzy. Taka szkoła pomaga Ci dojrzewać, sprawia, że będziesz niezależny. Nauczysz się też mówić płynnie po angielsku. Otwiera drzwi na najlepsze uniwersytety w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie lub w innym dowolnym miejscu na świecie. Mamy setki absolwentów, otrzymują oni oferty studiowania na najlepszych uczelniach (Harvard, Stanford). Wielu absolwentów już pracuje w Stanach Zjednoczonych, niektórzy w Sillicon Valley, inni na Wall Street. Myślisz o liceum w USA? Skontaktuj się z nami. Siądziemy razem z Tobą i Twoimi rodzicami, poznamy Wasze potrzeby i znajdziemy najlepszą szkołę.

JK Education Expo 2017 Warszawa, 27 października 2017 r.

Dzisiaj założyciele JK Education mają po 25 lat. Pomogli ponad 100-tu nastolatkom dostać się do szkół średnich z internatem w Stanach i Kanadzie. W tym roku szkolnym planują wysłać już 180 dzieci (najmłodsze mają po 13 lat i jadą tylko na kilka miesięcy). W tym również z Polski. Dzięki wiedzy i kontaktom konsultantów JK Education rodzice zaoszczędzili w sumie 73 mln zł na czesnym. JK Education współpracuje ze 150-oma szkołami średnimi i podstawowymi z internatem na całym świecie.

Do tej pory polskie firmy pomagały wysyłać dzieci do liceów w USA w dość ograniczony sposób. Proponowano jedynie pomoc w znalezieniu rodziny, u której dziecko będzie mieszkać. Nie zapewniano opieki podczas pobytu. JK Education wchodzi do Polski z zupełnie inną jakością i podejściem.

27 października w Warszawie odbywa się JK Education Expo 2017 (oprócz tego targi będą miały miejsce w Pradze, Bratysławie i Budapeszcie). Będą tam przedstawiciele 20 prestiżowych szkół z internatem z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii i Austrii. Zapraszamy rodziców i dzieci! Przedstawiciele szkół są dostępni przez cały dzień, można rozmawiać i pytać o wszystko. Przed targami można się skonsultować z przedstawicielem JK Education w Polsce, żeby dowiedzieć się, jaka szkoła byłaby najlepsza dla dziecka.

Więcej informacji:
http://jkeducation.pl/jk-education-expo
http://www.facebook.com/jk.edu

Zobacz także
Thumb 5a741c25743b9
Premiera dla najmłodszych w Cinema 3D! Od piątku...
Thumb 01
Pełna humoru, ostra satyra w Kinie Konesera
Thumb czo o
Wielki Kalisz? A może wielki Żelazków? Kolejne p...

Komentarze


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb sieraszewski
Msm icon 30
SIERASZEWSKI DANCE-STUDIO - Szkoła Tańca
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb img 7818
Msm icon 30
Magic Garden Hostel
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
Thumb zrzut ekranu 2017 10 24 o 14.19.59
Msm icon 30
Laser Delux – Gabinet Kosmetyki Laserowej
więcej»
Bico australia 20131216 146n120