Uczniowie Zespołu Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku zwyciężyli w konkursach dotyczących wiedzy na temat swojego patrona. Pierwsze miejsce zajęli zarówno w części dotyczącej historii, jak i tej związanej z projektowaniem tematycznego plakatu.

Article phoca thumb l mikoajczyk v
fot. Małgorzata Rudowicz Zespół Szkół Im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku

Ogrodnicy odnieśli swój sukces w konkursie organizowanym przez Wydział Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM Poznań. Była to już ósma edycja zmagań dotyczących wiedzy o historii Polski XX w., a także postaci samego Stanisława Mikołajczyka – premiera na uchodźstwie oraz prezesa Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Konkurs zorganizowany został 3 lutego w siedzibie wydziału i jak podkreślają organizatorzy: celem było popularyzowanie wiedzy o historii oraz o uwarunkowaniach politycznych w latach 1943-1947. Drużyna z Opatówka potwierdziła swoje przygotowanie zajmując 1 miejsce w części związanej z wiedzą historyczną o wspomnianym okresie. Podobna sytuacja miała miejsce w części artystycznej rywalizacji. W tym przypadku dwa pierwsze miejsca również przypadły uczniom z placówki w Opatówku.

Zobacz także
Thumb 20180522 142112
"Należy strzec się nieuczciwych księgowych". Cią...
Thumb p1050765
Otwarcie drogi w Kolonii Kakawie
Thumb img 0827
Warsztaty z samoobrony na PWSZ
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
więcej»
Bico australia 20131216 146n120