Udany start zawodników Niepełnosprawnych KSN START Kalisz na Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym

2014-10-30 17:08:00 Beata Sysiak

W dniach 24-26 października 2014 roku w Pleszewie w nowo oddanej pięknej hali widowiskowo – sportowej przy ZSP nr 3 w Pleszewie ul. Bolesława Krzywoustego rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym.

Otwarcie  Mistrzostw Polski w Pleszewie :
Prezes KSN Start Kalisz Beata Sysiak ,
Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Marian Adamek , Prezes PZTS w Warszawie Wojciech Waldowski , Starosta Pleszewa Dorota Czaplicka ,
Prezes Spółki Sport Pleszew Eugeniusz Małecki
Otwarcie Mistrzostw Polski w Pleszewie : Prezes KSN Start Kalisz Beata Sysiak , Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew Marian Adamek , Prezes PZTS w Warszawie Wojciech Waldowski , Starosta Pleszewa Dorota Czaplicka , Prezes Spółki Sport Pleszew Eugeniusz Małecki

W zawodach tych wystąpiła dziewięcioosobowa ekipa KSN START Kalisz pod okiem trenera Marka Biernata .
Zawodnicy KSN Start Kalisz rozegrali świetne zawody, spisali się znakomicie zdobywając 4 medale (2 srebrne i 2 brązowe ). Srebrne medale zdobyli : Marcin Grocholski w grze pojedynczej ( singlu ) klasa męska 10 i w deblu kobiet klasa 6-10 Teresa Sturm z parze z Moniką Borewicz ze Startu Radom.
Dwa brązowe medale zdobyli : Teresa Sturm grze pojedynczej kobiet (singlu) w klasie 9-10 oraz Andrzej Grygiel w grze deblowej na wózkach klasa 1-5 razem z Danielem Staszakiem Start Wrocław
Udany start zawodników KSN Start Kalisz to : w grze pojedynczej (singlu) Andrzej Grygiel 5 miejsce w klasie 5 wózki , Ewa Gembalska w grze pojedynczej kobiet klasa 1-5 wózki 5-6 miejsce oraz pary deblowej (wózki) Ewa Gembalska – Andrzej Grygiel gra mieszana 5- 6 miejsce i para deblowa mężczyzn Jan Karolczak – Dariusz Matkowski ( Start Zielona Góra ) w klasie 1-3 wózków zajęli miejsce 5-6.
Miejsca 5-8 czyli miejsca o krok od strefy medalowej wywalczyły pary deblowe Leszek Hyżyk i Zenon Skrzeszewski oraz para Marcin Grocholski wspólnie z Michałem Deigslerem ( Start Poznań )
Podsumowując to bardzo udane zawody dla całej drużyny .
Poza wynikami sportowymi duże brawa dla Zarządu Klubu KSN Start Kalisz, który na zlecenie Ministerstwa Sportu i PZTS w Warszawie te zawody w Pleszewie przygotował i przeprowadził .
W opinii większości obecnych zawody zostały przygotowane i przeprowadzone wzorowo.
Bardzo pozytywną ocenę za organizację wystawił także Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego, będącey na tych Mistrzostwach razem z Dyrektorem Biura PZTS Markiem Przybyłowiczem.
Bardzo serdeczne podziękowania za zaangażowanie i pomoc w organizacji Mistrzostw Polski należą się władzom samorządowym Miasta i Gminy Pleszew ( Burmistrz Marian Adamek), Prezesowi Spółki Sport Pleszew ( Eugeniusz Małecki ), władzom Starostwa Pleszew ( Dorota Czaplicka i Mirosław Kuberka ).