W malowniczym zakątku Kalisza, prawie wśród pól, oddalonym od centrum miasta jakieś 7 km – powstaje nowe piękne osiedle, które ma szansę stać się wspaniałym miejscem do życia. Standard budowy oraz gustowne zagospodarowanie przestrzeni wokół budynku – w stosunku do ceny – stanowi unikalną ofertę w skali kraju.

Article zrzut ekranu 2017 02 19 o 22.19.24

Osiedle Celtyckie, bo o nim mowa, powstaje właśnie tam – gdzie Kalisz przechodzi w rozległe pola, gdzie w panoramie horyzontu można już dostrzec wieżę telewizyjną w Chełmcach, gdzie zielone pola łagodnie opadają w kierunku strumienia o wdzięcznej nazwie Piwonia.

Osiedle Celtyckie Energooszczędni bez kompromisów

To właśnie tu, w spokojnej okolicy powstaje ambitny projekt: osiedle dwunastu domów o powierzchni od 138 m2 do 162 m2 każdy, z własnym terenem zielonym około 350 m2 i wytyczonym, wspólnym terenem zielonym.

To pierwsze osiedle budowane w Kaliszu w ramach trendu zwanego Nowoczesnym Osadnictwem Miejskim, w ramach którego inwestor stara się harmonijnie dobrać mieszkańców, tak, aby stworzyć namiastkę pasującej do siebie grupy sąsiedzkiej.

Każdy z budynków dopracowany jest w największych szczegółach: Domy budowane są z materiałów ceramicznych Porotherm producenta Winebergher, dach zabezpiecza blacha panelowa firmy Ruuki /Plannia na którą udzieloną jest 30 letnia gwarancja techniczna.

Za odwodnienie połaci dachu dopowiada system rynien Galeco wyróżniany wieloma prestiżowymi certyfikatami i nagrodami. Ciekawostką jest to, że rynny ukryte są w bryle budynku, a dach jest tzw. bezokapowy tworząc jedną bryłę z elewacją. Trzyszybowy system okienny przewidziany dla domów pasywnych serii Petecki EXCELLENT Class 82 MD jaki zastosowano w Osiedlu – to produkt o niezwykle wysokich współcznnikach izolacyjnych, dzięki czemu spada zapotrzebowanie domu na energię. Oszczędności energii sprzyja z pewnością zastosowana izolacja termiczna: każdy budynek ociepliła Termo Organika, firma która kolejny raz została wyróżniona jako producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń tytułem Złota Budowlana Marka Roku 2015. Tak naprawdę, każdy element budowlany Osiedla Celtyckiego został dobrany z maksymalną dbałością o jakość i energooszczędność.

Dzięki zastosowanym materiałom domy będą znacznie tańsze w ekspoloatacji.
Dodajmy też bezpieczeństwo: w oknach zastosowano rolety elektryczne ukryte w bryle budynku.

W tym momencie większość z nas myśli sobie “o ile takie domy muszą być droższe od średniej rynkowej?”

Inwestor udowodnia, że można budować bezkompromisowo, jednocześnie utrzymując cenę PONIŻEJ średniej dla Kalisza, która wynosi ponad 3000 zł za m2. Domy na Osiedlu Celtyckim kosztują od 2650 zł/m2 stan developerski podwyższony (pełne ogrodzenie, kostka, podjazdy, zieleń), wraz z gruntem – działką z posianą trawą!

Złota moneta na każdej działce

Nawiązaniem do historycznego charakteru okolicy (niedaleko Zawodzia i najstarszych zamieszkałych obszarów Kalisza) jest szczególny sposób zwrócenia uwagi na świadomość historyczną i podkreślenie wartości: na każdej z działek, na głębokości 2 m została zakopana złota moneta. Nowy właściciel kupując dom z działką, otrzyma szczegółowe informacje, GPS gdzie ta moneta się znajduje. To szczególne nawiązanie do historii i archeologii podoba się potencjalnym kupującym.

Nie ukrywam, że historia z monetą podświadomie podniosła w naszych oczach wartość domu, podoba mi się słoneczne usytuowanie budynków oraz dbałość o każdy szczegół w jego konstruowaniu, widać to gołym okiem bo oglądałam budynek na etapie, kiedy nie był jeszcze otynkowany. – mówi pani Mariola, która przymierza się do zakupu.

Każdy z dwunastu domów na osiedlu ma swoją nazwę nawiązującą do kultury celtyckiej, ale z akcentami polskimi. Mamy więc „Chrobrego”, „Gala” ale też niewinną „Hankę”. To kolejny krok w ramach trendu NOM – aby mieszkańcy czuli prawdziwy związek z miejscem, w którym mieszkają.

Pierwszy bliźniak już stoi. Pozostałe sześć jest planowane do oddania – pod koniec 2017 roku. Wtedy też osiedle otoczy ogrodzenie i zostanie urządzony zielony kącik. Pojawią się drzewa, a nawet romantyczna ławeczka do obserwowania zachodów słońca.

Nowy rozdział w życiu

Często żyjemy „na krawędzi” – dojrzewa w nas decyzja o przeniesieniu się z mieszkania do pierwszego domu w życiu. Osiedle Celtyckie wychodzi naprzeciw takim decyzjom, pomagając w finansowaniu zakupu. Ważne jest także wnikliwie przeprowadzenie rozmów z osobami zainteresowanymi tą lokalizacją, aby stworzyć jak najlepsze sąsiedztwo.

Dla zainteresowanych uruchomione zostało mobilne biuro sprzedaży. Wystarczy zadzwonić, a przedstawiciel Osiedla umówi się w dogodnym dla Państwa czasie, żeby przeprowadzić rozmowę, która może być wstępem do fantastycznego rozdziału w Waszym życiu.

Domów jest TYLKO 12, więc zachęcamy do kontaktu: +48 609 807 002.


Zobacz także
Thumb czo%c5%82o 2
„Kaliska Karta Mieszkańca” wchodzi w życie
Thumb 315 217671
Podrobiona odzież w rękach policji
Thumb czo%c5%82o
Mocny Biskup. Medalowy koniec sezonu.

Komentarze


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb zrzut ekranu 2018 03 16 o 13.58.43
Msm icon 30
Marco Pizzeria - pizza z dowozem
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
więcej»
Bico australia 20131216 146n120