Tak, tak cuda się zdarzają.. my tę sytuację do cudów zaliczamy, a co tam ! :)
Dostaliśmy telefon, że pod jednym z kaliskich supermarketów jest od kilku godzin gołąb, stoi i nie ma siły odlecieć, czy moglibyśmy coś zrobić bo prędzej czy później.. go coś zagryzie, albo rozjedzie…
Wsiedliśmy w samochód i pojechaliśmy po ptaka.
Był to okaz zaobrączkowany 2 pierścieniami. Na jednej obrączce miał numeracje, a na drugiej nr tel.
Postanowiliśmy zadzwonić pod nr który widniał na jednej z obrączek. Dodzwoniliśmy się do zmartwionego właściciela ptaka ! Po rozmowie z nim dowiedzieliśmy się, że gołąb jest z Poznania, natomiast lotowany jest 500km od Polski ! Latał w ten sposób już 5 razy, 4 razy wrócił po tygodniu, za piątym razem wylądował w Kaliszu i nie chciał odlecieć ponieważ najprawdopodobniej odłączył się od stada (15 sztuk) i zabłądził. Zabraliśmy gołębia do siebie, najadł się, napił, a już na drugi dzień przyjechał po niego jego „pan” ;). Starszy człowiek, ogromny pasjonata i znawca gołębi, ze łzami w oczach podziękował nam za zaangażowanie i wrócił ze swoim przyjacielem do domu, do Poznania.

Article dsc07551 External article
Zobacz także
Thumb projekt polkolonie ok 1 728x1024
Półkolonie na sportowo z MartaFit.pl
Thumb plakaty dali 4
Wystawa Salvadora Dali w kaliskim Ratuszu
Thumb czo%c5%82ooo
RIO zdecydowało – radni złamali prawo i muszą to...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb towers
Msm icon 30
Sklep Bico Australia
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
więcej»
Bico australia 20131216 146n120