W Centralnym Ośrodku Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, 12 lutego obchodzono Święto Służby Więziennej. Podczas uroczystej odprawy, funkcjonariusze ośrodka odznaczeni zostali odznakami za zasługi w pracy penitencjarnej. Złotą odznakę otrzymał mjr Marek Kaszczyk, srebrną ppłk Adam Wasielewski, brązową por. Damian Harabasz oraz st. sierż. Zbigniew Sipka.

Article czo o
fot. COSSW w Kaliszu

- 8 lutego na mocy ustawy o Służbie Więziennej z dnia 9 kwietnia 2010 r. obchodzone jest Święto Służby Więziennej. Dzień 8 lutego nawiązuje do daty, kiedy został podpisany dekret w sprawie tymczasowych przepisów więziennych przez Naczelnika Państwa Józefa Piłsudskiego w 1919 roku – podaje mjr Ewa Saganowska.

Na wyższe stopnie służbowe zostali mianowani funkcjonariusze: na stopień majora kpt. Robert Nowacki, na stopień kapitana por. Izabela Wierzchowska, na stopień porucznika ppor. Przemysław Mierzwa.

Podczas uroczystości asystę honorową stanowili funkcjonariusze ośrodka. W poczcie sztandarowym wystąpili: dowódca pocztu: por. Izabela Toczek, sztandarowy: por. Sebastian Grzegorczyk, asysta mł. chor. Karolina Kostera.

- W przeddzień kaliskich uroczystości, 11 lutego br. przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie funkcjonariusze Służby Więziennej dokonali uroczystej zmiany posterunku. Zgodnie z tradycją, do udziału w centralnych uroczystościach święta Służby Więziennej, Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu wystawił poczet sztandarowy oraz pododdział honorowy pod dowództwem mjr Marka Kaszczyka – podaje mjr Ewa Saganowska.

Zobacz także
Thumb article img 0134
Niepokonani znów zagrają przed własną publicznoś...
Thumb boks
Forma w górę
Thumb wiez 8
XIC Kaliszobranie
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2014 03 27  godz. 10.40.24
Msm icon 30
Richmond Music Club and Restaurant
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb music store black
Msm icon 30
Szkoła Muzyczna MUSIC STORE
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
więcej»
Bico australia 20131216 146n120