Miłośnicy jednośladów wracają po zimowej przerwie na drogi. Niestety w tym czasie przypominają o sobie również amatorzy cudzej własności. Do policjantów coraz częściej napływają zgłoszenia dotyczące kradzieży rowerów. Większość spowodowana jest nieprawidłowym zabezpieczeniem lub jego brakiem.

Article article article policja kogut
arch. Calisia.pl

Do kradzieży rowerów dochodzi zarówno w ciągu dnia jak i nocy. Giną one zarówno z otwartych klatek schodowych, jak i zamkniętych piwnic. – Złodzieje wykorzystują nieskuteczne zabezpieczenia jednośladu, bądź jego całkowity brak. Sprawcy takich kradzieży mogą być wszędzie i tylko czekają na chwilę naszej nieuwagi. Jeden z ostatnich tego typu przypadków miał miejsce w sobotę, 8 kwietnia br. Nieznany sprawca ukradł rower pozostawiony na boisku szkolnym. Pokrzywdzony oszacował straty na kwotę 1200 złotych – mówi mł.asp. Anna Jaworska – Wojnicz rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu – Niestety, nie istnieje stuprocentowe zabezpieczenie roweru przed kradzieżą. Jednak jak pokazuje doświadczenie można w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko kradzieży, zachowując się po prostu rozsądnie. Powinniśmy pamiętać o tym, że to często okazja czyni złodzieja – dodaje.

Poniżej kilka porad policji, jak ustrzec się przed kradzieżą i jak utrudnić działanie złodziejowi:

- postaw na dobre zabezpieczenie, warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad, (często nawet najprostsze zabezpieczenie może utrudnić kradzież),
- dwa zabezpieczenia są lepsze niż jedno. Im więcej czasu zabierze czasu złodziejowi pokonanie zabezpieczeń, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracisz swój rower,
- stosujmy linki rowerowe – odchodząc nawet na chwilę przypnijmy swój rower. Linka powinna trzymać nie koło, które łatwo zdjąć, ale najlepiej ramę z kołem,
- w przypadku, gdy przechowujemy swój jednoślad w piwnicy zadbajmy o jej jak najlepsze zabezpieczenie – złodzieja goni czas, więc dobrze zabezpieczone piwnice będzie omijał,
- miejmy oczy otwarte na to, kto wchodzi do naszej klatki schodowej. Często bez sprawdzenia, po usłyszeniu przyciśnięcia guzika domofonu, wpuszczamy do środka budynku rożne osoby, wśród których może znaleźć się i złodziej,
- o wszystkich podejrzanych osobach zauważonych w otoczeniu naszego bloku, które na przykład coś wynoszą z piwnicy, wchodzą lub wychodzą z niej bez powodu, powiadommy Policję.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
Bądź Fit z Galerią Amber i siostrami Bukowskimi ...
Thumb 3
Zawarto porozumienie pomiędzy Województwem Wielk...
Thumb czo%c5%82o
200 lat Kaliskich Towarzystw Muzycznych [Zdjęcia]

Komentarze

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Jak będą chcieli zwędzić to zrobią to,ale jakby takich złodziejaszków postawić na rynku przed ratuszem,i upier*olić łapsko tak jak kiedyś było,to może by się dwa razy zastanowili zanim cokolwiek zrobili.Niestety polskie prawo jest bezkarne i za słabe dla złodzieji i oszustów,bo ci co je ustanowili to sami kradną i oszukują.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  A to nie nowość, że pi… rowery. Maj się zbliża, komunie… Mnie też kiedyś ukradziono. Spod domu, pod moim oknem.

 • P?s=64&d=identicon&r=pg

  Policja może tylko udzielać porad,bo po kradzieży moich trzech rowerów,w jednym roku przyniosła mi powiastkę ,po 3 miesiącach,od kradzieży, o umorzeniu śledztwa z powodu nie wykrycia sprawców,a jak złapałem gówniarza,co buszował po piwnicach i zadarłem mu kopa,to po 20 minutach gówniarz pojawił się z policjantem, a ten że policjant groził mi sądem za “uderzenie” nieletniego,a na moje pytanie,co zasraniec szukał w piwnicy-odpowiedział,że przecież nie popełnił żadnego przestępstwa.
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb zrzut ekranu 2014 03 27 godz. 10.40.24
Msm icon 30
Richmond Music Club and Restaurant
Thumb raster  biale full czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb att00250
Msm icon 30
Hotel Kristoff
więcej»
Bico australia 20131216 146n120