VI Przegląd Jasełek Biernatki 2018, w ramach którego dzieci i młodzież z powiatu kaliskiego zaprezentowały bożonarodzeniowe widowiska sceniczne odbył się w środę 7 lutego. Inicjatorem i organizatorem tego przedsięwzięcia była, już po raz szósty, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Biernatkach wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Szkoły „Nasze Dzieci”, a patronat honorowy objął Wójt Gminy Żelazków Sylwiusz Jakubowski.

Article czo o
fot. E.Tomczyk

W eliminacjach konkursowych wzięło udział siedem zespołów. Byli to uczniowie: Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Tłokini Wielkiej, Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Skarszewie, Szkoły Podstawowej im. Komisji Edukacji Narodowej w Żelazkowie, Szkoły Podstawowej im. Jana III Sobieskiego w Zbiersku, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biernatkach oraz podopieczni Domu Dziecka w Pleszewie. Uczestnicy wykazali się świetną grą aktorską oraz doskonałym doborem repertuaru i oryginalnością prezentacji. Oprócz zwyczajowych misteriów bożonarodzeniowych publiczności zaprezentowano współczesne interpretacje czerpiące z tradycji polskich jasełek.

Najlepszych wykonawców wyłoniło Jury, do grona którego należeli: Wioletta Przybylska – Dyrektor Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady Starostwa Powiatowego w Kaliszu, Laura Wojtysiak – Dyrektor Biblioteki w Żelazkowie, Bogdan Muszyński – Zastępca Wójta Gminy Żelazków, Dariusz Sosiński – aktor teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Jarosław Ambroziak – wizytator Kuratorium Oświaty
w Poznaniu Delegatura w Kaliszu.

Jury miało wielki dylemat ponieważ wszystkie występy były na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie wyniki konkursu uplasowały się następująco: I miejsce zdobył Dom Dziecka z Pleszewa, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Tłokini Wielkiej, a III miejsce Niepubliczna Szkoła Podstawowa (oddział gimnazjalny) z Biernatek. Najlepszą aktorką okazała się Justyna Ciesielska ze Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej, a niedoścignionymi aktorami: Hubert Rosiński, Gracjan Wilpiszewski oraz Kacper Rybak z Domu Dziecka w Pleszewie. Tytuł najlepszej wokalistki zdobyła Cornelia Andrzejak ze Szkoły Podstawowej w Zbiersku. Wyróżnienia przyznano także zespołom: Szkoły Podstawowej w Żelazkowie, Szkoły Podstawowej w Skarszewie, Szkoły Podstawowej w Zbiersku oraz Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biernatkach.

Laureaci VI Przeglądu Jasełek Biernatki 2018 otrzymali nagrody z rąk Eweliny Tomczak – dyrektora Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Biernatkach. Wszystkim opiekunom zespołów wręczono słodkie niespodzianki oraz listy gratulacyjne, a sponsorom oficjalne podziękowania.

Zobacz także
Thumb dsc 6899
SP 10 szuka sportowych talentów! Nabór trwa.
Thumb 315 213764
Turniej piłki nożnej o puchar dzielnicowego Osie...
Thumb golebnik1wiz
Jest nowy właściciel „Gołębnika” - „Chcę przywró...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2018 01 08 o 12.17.28
Msm icon 30
Prestige - Salon Kosmetyczny
Thumb logo wizytowka
Msm icon 30
UAM Filologia Polska
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb obrazek 4
Msm icon 30
NZOZ Dentical
więcej»
Bico australia 20131216 146n120