Wicelider poza zasięgiem. Koszykarze przegrali z Górnikiem

2017-01-07 07:05:00 Karina Zachara

Od porażki rozpoczęli powrót na drugoligowe parkiety koszykarze KKS Energa Drogbruk Kalisz. W pierwszym po świąteczno-noworocznej przerwie meczu podopieczni Łukasza Wojciechowskiego ulegli Górnikowi Wałbrzych 58:77.

Faworyta tego spotkania wskazać było nietrudno. Zamykający tabelę KKS liczył się z tym, że konfrontacja z wiceliderem do łatwych należeć nie będzie, ale też nie stawiali się kaliszanie na z góry przegranej pozycji, w wielu momentach spotkania podejmując ambitną walkę z wyżej notowanym rywalem.

Początek meczu był dość wyrównany, a w 7.minucie drugiej kwarty przyjezdni prowadzili tylko jednym punktem (22:23). Niestety to właśnie wtedy w kaliskich szeregach nastąpił, fatalny w skutkach, przestój. Sporo strat i niemal kompletny brak skuteczności, w zderzeniu z niemal bezbłędnym przeciwnikiem zrobiły swoje. W trzech końcowych minutach drugiej odsłony spotkania gracze Górnika zdobyli 23 punkty, kaliszanie… raptem 5.

Podopieczni Łukasza Wojciechowskiego nie składali jednak broni, ambitnie próbując odwrócić losy spotkania w drugiej połowie. W całkiem niezłej w ich wykonaniu i notabene wygranej trzeciej kwarcie zanotowali nawet serię 10:0 przez co dzielący ich od rywali dystans stopniał do 12 punktów (41:53). Ten krótki zryw nie wystarczył jednak, by choć przez chwilę zagrozić kontrolującym przebieg gry przeciwnikom.

Niestety powodów piątkowej porażki kaliszan było kilka. Nie dość, że skuteczność rzutów z gry sięgnęła zaledwie 30 procent, to nasi koszykarze zdecydowanie przegrali też rywalizację na tablicach, a i rezerwowi nie pomogli. Marcin Ostój, Patryk Kowalski i Błażej Pawlik choć spędzili na parkiecie łącznie ponad 43 minuty, nie zdobyli nawet punktu, co po raz kolejny pokazało, że podstawowej kaliskiej „piątce” brakuje wartościowych zmienników. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się natomiast Artur Mrówczyński. Nasz doświadczony skrzydłowy zdobył aż 31 punktów, w stu procentach wykorzystując rzuty osobiste (10/10)

Czasu na regenerację sił kaliszanie mają niewiele, bo kolejny ligowy mecz rozegrają już w najbliższą niedzielę. W hali przy ul. Łódzkiej podejmą Obrę Kościan. Początek spotkania o godzinie 17.00.

16. kolejka II ligi, gr. D, 6 stycznia 2017 r.
KKS Energa Drogbruk Kalisz – Górnik Trans.Eu Wałbrzych 58:77 (14:21, 13:25, 14:8, 17:23)
KKS Kalisz: Artur Mrówczyński (31, 5×3/9), Jakub Kołodziej (10), Przemysław Galewski (8, 2×3/10), Łukasz Wojciechowski (7, 1×3/6), Tobiasz Kol (2), Ernest Przybylski, Błażej Pawlik, Patryk Kowalski, Marcin Ostój
Górnik Wałbrzych: Rafał Niesobski (14, 4×3/5), Bartłomiej Ratajczak (14, 4×3/7), Piotr Niedździewdzki (13), Michał Kozak (10, 2×3/6), Maciej Krówczyński (10, 1×3/3), Marcin Wróbel (9), Rafał Glapiński (2), Marcin Jeziorowski (2), Marcin Rzeszowski (2), Paweł Bochenkiewicz (1), Damian Durski