W Kaliszu mamy od dziś 25 szkół podstawowych. Oprócz tych, które istniały wcześniej – z nową reformą oświaty wyrosły nowe na “podwalinach” gimnazjów. Naczelnik Oświaty – Mariusz Witczak zapewnia, że uczniowe mogą spać spokojnie bo miejsc w klasach nie zabraknie, oraz że nie ma sytuacji, w której ktoś byłby zwolniony czy pozbawiony pracy. My odwiedziliśmy dwie z nowych szkół podstawowych.

Article dsc 4598
fot. Błażej Krawczyk

Szkoła Podstawowa nr 24 to wcześniejsze Gimnazjum nr 9 w Kaliszu. W związku z reformą edukacji, będą tam teraz uczęszczały dużo młodsze dzieci niż dotychczas.

W tej Szkole Podstawowej utworzone zostały trzy klasy pierwszaków. Nowa szkoła, środowisko, a przede wszystkim nowe obowiązki to duże przeżycie dla 7-latków. Jest to też egzamin i spore wyzwanie dla samej szkoły i nauczycieli, którzy tak małych uczniów jeszcze pod swoją opieką, w tym budynku nie mieli.

Szkoła musiała przeprowadzić wiele zmian kadrowych i technicznych, przystosować toalety, sale lekcyjne oraz świetlice dla najmłodszych uczniów. Do tej pory koszty jakie poniosła to blisko 100 tys. zł.

Zarówno dzieci, rodzicie jak i nauczyciele są pełni optymizmu i energii do pracy na progu nowego roku szkolnego także w Niepublicznej Szkole Podstawowej EDUKATOR, która wcześniej działała jako Gimnazjum.

Dziś naukę w EDUKATORZE rozpoczęli uczniowie klas: 4, 6 i 7 oraz dwóch klas kontynuujących naukę w oddziałach gimnazjalnych.

Szkoła została zatem dostosowana do potrzeb dzieci młodszych – począwszy od wyposażenia sal lekcyjnych jak i zapewnienia uczniom opieki w godzinach pozalekcyjnych.

W EDUKATORZE uczniowie, pod okiem pedagogów, będą mieli zapewnione zajęcia sportowe, językowe, basen, robotykę, zajęcia z logopedą, koła zainteresowań, a przede wszystkim odrabianie lekcji. Wszystkie zajęcia edukacyjne jak i pozalekcyjne obejmuje jedna niezmienna przez cały cykl edukacji wysokość czesnego, które obecnie wynosi 410 zł miesięcznie. Chciałabym podkreślić, że rodzice nie dopłacają za udział dzieci w zajęciach dodatkowych – mówi dyrektor EDUKATOR Małgorzata Górska.

Dyrektor jest przekonana, że sukces Gimnazjum EDUKATOR zostanie przeniesiony na Szkołę Podstawową. Zarówno Zarząd jak i Rada Pedagogiczna dołożą wszelkich starań- zapewnia dyrektor. Dzięki małym klasom (10 – 15 osób) i indywidualizacji nauczania z wykorzystaniem najnowszych technik i metod w oparciu o doskonałe wyposażenie szkoły – wykształcimy wspaniałą młodzież, gotową na wyzwania dzisiejszej Europy i Świata – dodaje dyrektor Edukatora. Nie muszę przekonywać rozsądnych rodziców, że dobra edukacja na tym etapie życia dzieci i młodzieży jest kluczowa, i stanowi najlepszą inwestycję w przyszłość dziecka.

Obecnie EDUKATOR dysponuje jeszcze kilkoma wolnymi miejscami w klasach: 4, 6 i 7. Jeśli rodzice i ich dzieci zastanawiają się nad wyborem szkoły – to niech czują się zaproszeni na lekcje otwarte, które odbędą się u nas w drugim tygodniu września – mówi dyrektor Górska. Nie każdy wie, że do nas można przenieść dzieci także w ciągu roku szkolnego.

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
Siekiery i saperki dla „Orłów” z Budżetu Obywate...
Thumb dsc 0128
Najlepszy z samorządu
Thumb img 7371
Szkolny rok sportowy podsumowany [zdjęcia]
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb 2
Msm icon 30
Restauracja Pałac Tłokinia
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb zrzut ekranu 2014 02 03  godz. 23.54.31
Msm icon 30
NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE "ZIELONE ŁĄKI"
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb b 1
Msm icon 30
Przedszkole Niepubliczne "BURSZTYNOWY ZAMEK"
więcej»
Bico australia 20131216 146n120