W Kaliszu mamy od dziś 25 szkół podstawowych. Oprócz tych, które istniały wcześniej – z nową reformą oświaty wyrosły nowe na “podwalinach” gimnazjów. Naczelnik Oświaty – Mariusz Witczak zapewnia, że uczniowe mogą spać spokojnie bo miejsc w klasach nie zabraknie, oraz że nie ma sytuacji, w której ktoś byłby zwolniony czy pozbawiony pracy. My odwiedziliśmy dwie z nowych szkół podstawowych.

Article dsc 4598
fot. Błażej Krawczyk

Szkoła Podstawowa nr 24 to wcześniejsze Gimnazjum nr 9 w Kaliszu. W związku z reformą edukacji, będą tam teraz uczęszczały dużo młodsze dzieci niż dotychczas.

W tej Szkole Podstawowej utworzone zostały trzy klasy pierwszaków. Nowa szkoła, środowisko, a przede wszystkim nowe obowiązki to duże przeżycie dla 7-latków. Jest to też egzamin i spore wyzwanie dla samej szkoły i nauczycieli, którzy tak małych uczniów jeszcze pod swoją opieką, w tym budynku nie mieli.

Szkoła musiała przeprowadzić wiele zmian kadrowych i technicznych, przystosować toalety, sale lekcyjne oraz świetlice dla najmłodszych uczniów. Do tej pory koszty jakie poniosła to blisko 100 tys. zł.

Zarówno dzieci, rodzicie jak i nauczyciele są pełni optymizmu i energii do pracy na progu nowego roku szkolnego także w Niepublicznej Szkole Podstawowej EDUKATOR, która wcześniej działała jako Gimnazjum.

Dziś naukę w EDUKATORZE rozpoczęli uczniowie klas: 4, 6 i 7 oraz dwóch klas kontynuujących naukę w oddziałach gimnazjalnych.

Szkoła została zatem dostosowana do potrzeb dzieci młodszych – począwszy od wyposażenia sal lekcyjnych jak i zapewnienia uczniom opieki w godzinach pozalekcyjnych.

W EDUKATORZE uczniowie, pod okiem pedagogów, będą mieli zapewnione zajęcia sportowe, językowe, basen, robotykę, zajęcia z logopedą, koła zainteresowań, a przede wszystkim odrabianie lekcji. Wszystkie zajęcia edukacyjne jak i pozalekcyjne obejmuje jedna niezmienna przez cały cykl edukacji wysokość czesnego, które obecnie wynosi 410 zł miesięcznie. Chciałabym podkreślić, że rodzice nie dopłacają za udział dzieci w zajęciach dodatkowych – mówi dyrektor EDUKATOR Małgorzata Górska.

Dyrektor jest przekonana, że sukces Gimnazjum EDUKATOR zostanie przeniesiony na Szkołę Podstawową. Zarówno Zarząd jak i Rada Pedagogiczna dołożą wszelkich starań- zapewnia dyrektor. Dzięki małym klasom (10 – 15 osób) i indywidualizacji nauczania z wykorzystaniem najnowszych technik i metod w oparciu o doskonałe wyposażenie szkoły – wykształcimy wspaniałą młodzież, gotową na wyzwania dzisiejszej Europy i Świata – dodaje dyrektor Edukatora. Nie muszę przekonywać rozsądnych rodziców, że dobra edukacja na tym etapie życia dzieci i młodzieży jest kluczowa, i stanowi najlepszą inwestycję w przyszłość dziecka.

Obecnie EDUKATOR dysponuje jeszcze kilkoma wolnymi miejscami w klasach: 4, 6 i 7. Jeśli rodzice i ich dzieci zastanawiają się nad wyborem szkoły – to niech czują się zaproszeni na lekcje otwarte, które odbędą się u nas w drugim tygodniu września – mówi dyrektor Górska. Nie każdy wie, że do nas można przenieść dzieci także w ciągu roku szkolnego.

Zobacz także
Thumb  dsc0871
Oskar Mir wystąpi w Kaliszu - 17 marca!
Thumb plakat filmu the florida project m2 films 443283 gallery big
Uwaga Konkurs! Kino Konesera - The Florida Project
Thumb mik 2018  baner
Druga odsłona Made in Kalisz Festival 2018 coraz...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
więcej»
Bico australia 20131216 146n120