Wielkopolskiej Ligi Pływackiej ciąg dalszy. Dobre starty kakaesiaków

2017-02-03 10:35:00 Karina Zachara

Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy Kaliskiego Klubu Sportowego w II edycji Wielkopolskiej Ligi Pływackiej klas gimnazjalnych. Miejsce na podium zajął Mikołaj Biedka, który był drugi na 100 m stylem klasycznym. Dobrze spisała się też żeńska sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym zajmując trzecią lokatę. Reszta startujących poprawiła rekordy życiowe.

W rozegranych w Poznaniu zawodach wzięło udział ok. 180 zawodników z 14 wielkopolskich klubów. Znalazło się w tym gronie także dziesięcioro pływaków KKS-u, jedynego klubu z Kalisza reprezentującego miasto w tych zawodach. Szkoleniowcy młodych kakaesiaków są bardzo zadowoleni z wyników, traktując starty jako dobry sprawdzian i kolejny, ważny element przygotowań do rocznikowych mistrzostw Polski.

Wśród chłopców najlepiej zaprezentował się Mikołaj Biedka, który zajął 2. miejsce na dystansie 100 m stylem klasycznym. Z kolei wśród dziewcząt tuż za podium uplasowała się Martyna Jakubczak, czwarta na 100 m stylem dowolnym. Doskonale spisała się też żeńska sztafeta 4 × 100 m stylem zmiennym w składzie: Martyna Jakubczak, Katarzyna Łuczak, Wiktoria Szymańska i Zuzanna Domżol, zajmując 3. miejsce. Pozostali zawodnicy poprawiali swoje rekordy życiowe.

Tekst: Karina Zachara, fot. sekcja pływacka KKS Kalisz