Kaliski artysta malarz – Wiktor Jędrzejak pokazał swoje obrazy w Wieży Ciśnień, na wystawie zatytułowanej “Palimpsesty – kontynuacja”. Jako podobrazie zamiast płótna twórca używa starych desek i wykorzystuje ich naturalną strukturę, którą wplata w temat obrazu. Wystawę można oglądać do połowy grudnia.

Article dsc 3475 External article
fot. FELA

Dzbanki, misy z owocami, czajniki, naczynia, kwiaty i pejzaże namalowane na kawałkach starych desek można podziwiać w Ośrodku Kultury Plastycznej Wieża Ciśnień w Kaliszu. Wiktor Jędrzejak w swojej twórczości wykorzystuje naturalne podobrazia, ciężkie klocki, kawałki drewna czy rustykalne okiennice. Wykorzystuje ich fakturę, układ plam, czy łuszczącą się farbę, a następnie wmalowuje w nie pejzaże, martwą naturę, popękane stare naczynia. Swoje malarskie obiekty często podnosi z ziemi. Wyrzuconym przedmiotom przez pryzmat artystycznej refleksji nadaje nowe znaczenie.

- Powoli odchodzę od tego typu twórczości, ale wciąż mam taki odruch, że jak zobaczę jakąś interesującą deskę, to ją zabieram do domu. Ona często leży i czeka, ja robię w tym czasie inne rzeczy, aż mija pół roku i zaczynam się nią zajmować, kontynuować to, co zacząłem. Ja tak funkcjonuję jak wielu autorów na raz, ale przynajmniej nie doznaję schematyzmu. Każda rzecz ma na coś wpływ. Ja maluję i pejzaże i martwe natury, akty, malarskie dzienniki z podróży, od niedawna też kwiaty i w sensie obrazowania i kolorystyki są to obrazy, które się różnią i ktoś, kto nie zna moich prac, mógłby pomyśleć, że malowały to różne osoby. W pracach, które tu pokazuję staram się wykorzystać zastane podobrazie i jak najmniej ingerować. Tutaj współtwórcą jest natura – powiedział naszemu portalowi Wiktor Jędrzejak, podczas wczorajszego (20.11.) otwarcia wystawy.

Niecodzienną ekspozycję w Wieży Ciśnień można oglądać do połowy grudnia.

Zdjęcia: red.

Zobacz także
Thumb 3
Zawarto porozumienie pomiędzy Województwem Wielk...
Thumb 30420368 1235393259927169 3165644425718794705 o
Zapowiedź 4. kolejki Ligi Wielkopolskiej - Kalis...
Thumb screenshot at kwi 19 07 32 11
Kto i dlaczego wjeżdża do Parku Miejskiego?

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb dominos
Msm icon 30
Domino's - doskonali w smaku, szybcy w dostawie!
Thumb 422176 271829882929891 753863972 n
Msm icon 30
EURO KEBAB
Thumb obrazek 62
Msm icon 30
Ignaszak - Salony Audi, VW i Skody
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb cafe logo
Msm icon 30
CAFE CALISIA.PL - Kawiarnia i Internet
więcej»
Bico australia 20131216 146n120