Wiktoria blisko podium

2017-06-22 09:27:00 Karina Zachara

Wiktoria Polak z Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego zajęła czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas juniorek podczas odbywających się w Gdyni mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym. Rozpoczęte w środę zawody potrwają do niedzieli.

Podopieczna trenera Krzysztofa Dąbrowskiego choć pojechała bardzo ambitnie i walecznie musiała zadowolić się miejscem tuż za podium. Medalową lokatę przegrała z Klaudią Bielawską z UKS Koźminianka Koźminek, do której straciła zaledwie 11 sekund. – Nie wiem, czy traktować to w kategorii sukcesu, czy porażki. Na pewno nie bez wpływu na wynik miał, zakłócony przez jej problemy zdrowotne cykl przygotowań do tych zawodów. Pomimo tego z determinacją odrabiała ona podczas kolejnych treningów zaległości i potwierdziła w Krokowej, że należy do ścisłej krajowej czołówki – podsumował trener Dąbrowski. Triumfatorką czasówki juniorek była faworytka wyścigu, Marta Jaskulska z BCM Nowatex Ziemia Darłowska.

Wśród juniorów zwyciężył, podobnie jak przed rokiem, Filip Maciejuk z KS Pogoń Mostostal Puławy. Tytuł wicemistrza kraju wywalczył Wiktor Richter, zawodnik UKS Koźminianka Koźminek, a tuż za podium uplasował się jego klubowy kolega, Damian Papierski. Juniorzy KTK Kalisz zajęli dalsze lokaty. Najwyżej sklasyfikowany, na 26.pozycji, był Mateusz Kuczma.