Wspaniałe występy kaliskich kickbokserów w Mistrzostwach Polski [zdjęcia]

2016-10-10 07:05:00 bk

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formule full contact odbyły się w weekend, w Hali Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. W zmaganiach bardzo dobrze zaprezentowali się kaliscy zawodnicy.

Walki w formule full contact odbywają się na ringu bokserskim o wymiarach 490 cm x 490 cm. Full contact to forma walki ciągłej, podczas której ciosy bokserskie oraz techniki nożne wykonywane są z pełną siłą.

W sobotę, 8 października, młodzi zawodnicy walczyli o miejsce w półfinałach. Bardzo dobrze wypadli gladiatorzy z Kalisza. Do najlepszej czwórki w kategorii 71 kg awansowali Mateusz Parat (Prosna) i Dominik Król (Ziętek Team). Pierwszy z nich pokonał w sobotę Remigiusza Golanowskiego (Kickboxing Czajków), drugi natomiast wypunktował Dawida Adasia (Krakowska Szkoła Sportowa SMOK). Igor Jarczyński z Prosny, w sobotę stoczył dwa pojedynki. Najpierw, w 1/8 finału, gdzie pokonał Patryka Doleckiego z Rzeszowa, a nieco później, w ćwierćfinale, w którym wygrał na punkty z Erwinem Grudzieckim z KS Ziętek Team.

W niedzielę odbyła się gala finałowa Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Kickboxingu, podczas której zobaczyliśmy 10 ciekawych walk. Mistrzowskie tytuły zdobyli najlepsi zawodnicy Ziętek Team – Aleksander Stawirej i Robert Niedźwiedzki. Ten drugi w znakomitym stylu pokonał na punkty pokonał Michała Pomiecińskiego z Inowrocławia. Mistrzynią Polski w kategorii do 60 kilogramów została kaliszanka Anna Kozanecka, która w finałowym pojedynku jednogłośnie pokonała Klaudię Cichoń z Warszawy.

Współorganizatorami widowiska byli Miasto Kalisz, Polski Związek Kickboxingu oraz Szkoła Boksu i Kickboxingu Ziętek Team.

Honorowy patronat nad mistrzostwami objął Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński.