Od 26 kwietnia do 3 maja uczennice Szkoły Podstawowej w Opatówku z klasy 6c- Maja Kępa i Julia Witczak oraz uczennica klasy 6b – Alicja Bąkowska wraz z opiekunami wycieczki, Arturem Szkudlarkiem, Izabelą Dubanowicz oraz Kingą Kobyłką wzięły udział w zagranicznej wycieczce szkolnej na Sardynię do miasta Cagliari.

Article czo o
fot. Urząd Miejski Gminy Opatówek

Wycieczka na włoską wyspę była podsumowaniem międzynarodowego projektu międzyszkolnego o nazwie “Most kulturowy z Cagliari do Opatówka” założonego i prowadzonego przez Artura Szkudlarka i Valerię Mameli, nauczycielkę języka angielskiego we włoskiej szkole.

Wszyscy uczestnicy wycieczki zostali zakwaterowani u włoskich rodzin, które dołożyły wszelkich starań, aby pobyt polskich gości obfitował w niezapomniane przeżycia i możliwości obcowania z jakże odmienną od polskiej kulturą, zwyczajami oraz tradycjami innego kraju. Podczas tygodniowego pobytu uczestnicy odwiedzili szkołę Instituto Comparativo w mieście Quartu San’t Elena oraz mieli okazję porozmawiać z włoskimi rówieśnikami. Nauczyciele mieli również okazję do wymiany doświadczeń zawodowych z innymi nauczycielami i zapoznania się z zasadami funkcjonowania włoskiej placówki oświatowej.

W trakcie pobytu polscy goście uczestniczyli między innymi w uroczystych obchodach patrona wyspy Sardynii, Sant’Effisio, podczas których odbywa się procesja trwająca aż 4 dni wraz z 30 – 40 tradycyjnymi wozami ludowymi zaciągniętymi w woły.

Kilkudziesięciotysięczna procesja to niezwykła reprezentacja mieszkańców wszystkich regionów Sardynii, ubranych w bajecznie kolorowe stroje regionalne. Jeźdźcy w ludowych i historycznych kostiumach na pięknie przybranych koniach, ukwiecone wozy i udekorowane woły, tony płatków kwiatów sypane przed rydwan wiozący figurę Świętego tworzą niezwykłe widowisko.

Polscy goście odbyli również spotkanie z burmistrzem dzielnicy miasta Monserrato, Thomasem Locci, który pogratulował ogromnego sukcesu projektu międzynarodowego. Uczennice odwiedziły również rezerwat przyrody Montelargius, w którym cały rok żyją i rozmnażają się flamingi. Uczennice wraz z nauczycielami odwiedzili także wiele innych ciekawych miejsc i zabytków – Katedrę Santa Maria di Castello, bibliotekę mediów i kulturoznawstwa MEM, plaże Poetto oraz formację skalną Siodło Diabła.

Zobacz także
Thumb mik 2018  baner
Druga odsłona Made in Kalisz Festival 2018 coraz...
Thumb  dsc0871
Oskar Mir wystąpi w Kaliszu - 17 marca!
Thumb article img 0134
Niepokonani znów zagrają przed własną publicznoś...

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb zrzut ekranu 2010 11 28  godz. 19.57.34  article
Msm icon 30
Restauracja Nastrojowa
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb img 7400
Msm icon 30
SzkolaNarciarstwa.pl - szkoła sportów wodnych i zimowych
Thumb raster   biale full  czarne tlo
Msm icon 30
Akademia Zdrowej Skóry
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
więcej»
Bico australia 20131216 146n120