Article dsc03439 External article
fot. Ze zbiorów PBP KP w Kaliszu

9 lutego 2018 r. w holu Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac Mariana Ozdowskiego. Współorganizatorem wystawy jest Towarzystwo Miłośników Kalisza, kuratorem – kierownik Działu Magazynów i Konserwacji Zbiorów Marcin Mikołajczyk. Wyeksponowano ponad 40 obrazów o tematyce kaliskiej. Wystawie towarzyszy katalog zaprojektowany przez dr Bogumiłę Celer sfinansowany przez Towarzystwo Miłośników Kalisza.
Obok prac Mariana Ozdowskiego odwiedzający Bibliotekę mogą podziwiać prace artystyczne, wykonane przez panie Grażynę Adamkiewicz i Marię Wolf z Sekcji Rękodzieła Artystycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „CALISIA”.
Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki do końca marca.

MARIAN OZDOWSKI – urodził się w 1934 r. w Kaliszu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Preferuje malarstwo olejne. Ulubione tematy: pejzaż, martwa natura i architektura. Chętnie maluje zabytki Kalisza. W swoim dorobku ma 2238 udokumentowanych obrazów olejnych, akwarel, rysunków tuszem, węglem, ołówkiem i kredkami. Brał udział w 30 wystawach indywidualnych, 128 zbiorowych oraz 68 plenerach malarskich w Polsce i na Ukrainie. Prace artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, USA, Niemczech, Francji, Austrii, Holandii i na Ukrainie. Laureat wielu nagród m. in.: Medal „Błękitnego Gryfa”, III nagroda w konkursie „Pejzaże Wielkopolski” oraz wyróżnień: Brzezińskiej Fundacji Kultury i Rekreacji, Wojewody Wielkopolskiego, Komendanta Głównego Policji oraz Prezydenta Miasta Kalisza. Członek: Związku Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury Silesja TAK-ART w Tychach, członek-założyciel Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu. Wieloletni wiceprezes Towarzystwa Miłośników Kalisza. Pomysłodawca i organizator Galerii „Wieży Ciśnień” w Kaliszu. Od wielu lat wspiera akcje charytatywne na terenie całego kraju, przekazując swoje obrazy.

Zobacz także
Thumb zdrowy kalisz plakat 001 popr
„Zdrowy Kalisz” na Tyńcu
Thumb plakaty dali 4
Wystawa Salvadora Dali w kaliskim Ratuszu
Thumb czo%c5%82o
Radni przyjęli obligacje na 55,5 mln złotych

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb bioskin logo
Msm icon 30
Bioskin - Piękno i Zdrowie
Thumb zdjecie 2
Msm icon 30
Organizacja Imprez Turystycznych ,,BŁĘKITNA’’
Thumb zrzut ekranu 2015 08 14  godz. 15.34.08
Msm icon 30
Galeria Tęcza - prawdziwe centrum handlowo - rozrywkowe
więcej»
Bico australia 20131216 146n120