Article dsc03439 External article
fot. Ze zbiorów PBP KP w Kaliszu

9 lutego 2018 r. w holu Książnicy Pedagogicznej im. A. Parczewskiego odbyło się uroczyste otwarcie wystawy prac Mariana Ozdowskiego. Współorganizatorem wystawy jest Towarzystwo Miłośników Kalisza, kuratorem – kierownik Działu Magazynów i Konserwacji Zbiorów Marcin Mikołajczyk. Wyeksponowano ponad 40 obrazów o tematyce kaliskiej. Wystawie towarzyszy katalog zaprojektowany przez dr Bogumiłę Celer sfinansowany przez Towarzystwo Miłośników Kalisza.
Obok prac Mariana Ozdowskiego odwiedzający Bibliotekę mogą podziwiać prace artystyczne, wykonane przez panie Grażynę Adamkiewicz i Marię Wolf z Sekcji Rękodzieła Artystycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „CALISIA”.
Wystawę można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki do końca marca.

MARIAN OZDOWSKI – urodził się w 1934 r. w Kaliszu. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji UAM w Poznaniu. Preferuje malarstwo olejne. Ulubione tematy: pejzaż, martwa natura i architektura. Chętnie maluje zabytki Kalisza. W swoim dorobku ma 2238 udokumentowanych obrazów olejnych, akwarel, rysunków tuszem, węglem, ołówkiem i kredkami. Brał udział w 30 wystawach indywidualnych, 128 zbiorowych oraz 68 plenerach malarskich w Polsce i na Ukrainie. Prace artysty znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce, USA, Niemczech, Francji, Austrii, Holandii i na Ukrainie. Laureat wielu nagród m. in.: Medal „Błękitnego Gryfa”, III nagroda w konkursie „Pejzaże Wielkopolski” oraz wyróżnień: Brzezińskiej Fundacji Kultury i Rekreacji, Wojewody Wielkopolskiego, Komendanta Głównego Policji oraz Prezydenta Miasta Kalisza. Członek: Związku Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury Silesja TAK-ART w Tychach, członek-założyciel Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury w Poznaniu. Wieloletni wiceprezes Towarzystwa Miłośników Kalisza. Pomysłodawca i organizator Galerii „Wieży Ciśnień” w Kaliszu. Od wielu lat wspiera akcje charytatywne na terenie całego kraju, przekazując swoje obrazy.

Zobacz także
Thumb czo o
Po drugiej stronie nawy głównej – wywiad z Krzys...
Thumb 27972356 1982135948493300 5815950723180774474 n
Historia pierwszego znanego właściciela Koźminka...
Thumb wielkie otwarcie tk maxx w kaliszu 4
Wielkie otwarcie pierwszego sklepu TK Maxx w Kal...
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb empik
Msm icon 30
Empik - Szkoła Języków Obcych
Thumb zrzut ekranu 2014 03 27  godz. 10.40.24
Msm icon 30
Richmond Music Club and Restaurant
Thumb marysienka
Msm icon 30
Marysieńka
Thumb  mg 7002
Msm icon 30
CAROK - detailing Twojego samochodu
Thumb elena logo big
Msm icon 30
ELENA - Kolagenum i naturalne dodatki do żywności
więcej»
Bico australia 20131216 146n120