Dźwięki muzyki dawniej zabrzmią w Kaliszu już niebawem, bo od 11 do 16 lipca. Po raz 15. odbędą się Ogólnopolskie Letnie Warsztaty Muzyki Dawnej organizowane przez Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży “Schola Cantorum”.

Article plakat letnie 2017 External article

Do Kalisza podczas warsztatów przyjedzie ponad 50 młodych muzyków i plastyków ze swoimi opiekunami. Młodzież pod okiem znanych artystów poznaje techniki gry na dawnych instrumentach i interpretacje średniowiecznych, barokowych i renesansowych utworów. Zajęcia będą prowadzone przez znanych instrumentalistów i wokalistów, między innymi będziemy mogli spotkać dr. Marka Nahajowskiego, Tadeusza Czechaka,, Cezarego Szyfmana, Dariusza Brojka.

Młodzież będzie mogła uczestniczyć także w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Beatę Kotecką ( wykładowca w pracowni rzeźby kaliskiego Instytutu Pedagogiczno -Artystycznego UAM w Poznaniu ).

W tegorocznych warsztatach weźmie udział 6 zespołów wokalnych, instrumentalnych i tanecznych z całej Polski. Młodzi artyści przyjadą z Białegostoku, Lublina, Warszawy, Mielca, Gdańska, Łasku i Zduńskiej Woli. Jest to okazja dla zespołów aby pod mistrzowskim okiem szlifować swoje umiejętności. Cenna jest również wiedza i umiejętności które będzie można zdobyć w czasie warsztatów plastycznych. Połączona zostanie ze sobą muzyka wraz z malarstwem i rzeźbą.

Głównym punktem szkolenia będą trzy koncerty:

13 lipca o godz. 18:00 w Pałacu Tłokinia
14 lipca o godz. 19:15 w Kaliskiej Katedrze
15 lipca o godz. 18:00 na dziedzińcu Zamku Książąt Czartoryskich w Gołuchowie

Wstęp na wszystkie koncerty jest wolny.

Organizatorem warsztatów jest Kaliskie Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży „Schola Cantorum”. Stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, Miasta Kalisz oraz Fundacji PKO BP.

Zobacz także
Thumb article 20171206 171647
Miasto kupuje kolejne autobusy hybrydowe
Thumb article przechwytywanie w trybie pe noekranowym 02.01.2018 123407.bmp
Ulica Parczewskiego znów przejezdna
Thumb dsc 9097
Siatkarki poległy w walce z Impelem [zdjęcia]

Komentarze
Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb galeria kalisz
Msm icon 30
Galeria Kalisz
Thumb sahara 2 2014
Msm icon 30
Sahara Pizza Grill
Thumb logo
Msm icon 30
Helen Doron English. Jak szybko i skutecznie Twoje Dziecko może nauczyć się j...
Thumb matuszk fizjoterapia uslugi
Msm icon 30
Gabinet Fizjoterapii Estetycznej i Medycznej Matuszak
więcej»
Bico australia 20131216 146n120