Trzecia edycja Biegu Edukatora już dziś w sobotę 20 maja. Organizatorem tej imprezy biegowej jest Kaliskie Stowarzyszenie Edukator prowadzące Niepubliczne Gimnazjum w Kaliszu przy ul. Mickiewicza 11, które w roku bieżącym przekształciło się w Niepubliczną Szkołę Podstawową. Organizatorzy zarejestrowali w tym roku rekordową liczbę biegaczy – łącznie do biegu głównego na dystansie 10 km oraz biegu dodatkowego na dystansie 5 km zgłosiło się ponad 220 uczestników.

Article zrzut ekranu 2017 05 20 o 10.32.09

Spotykamy się 20 maja w Centrum Edukacji Leśnej w Kaliszu przy ul. Gajowej 11 (Osiedle Winiary). Impreza rozpocznie się o godzinie 10.00 biegiem dla młodzieży na dystansie 2 km, a o godzinie 11.00 wystartują zawodnicy do biegu na 5 i 10 km.

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w roku 2015 z okazji 10-lecia Niepublicznego Gimnazjum Edukator i była związana z promocją tej szkoły na lokalnym rynku edukacyjnym. W tym roku chcemy promować, przy okazji imprezy biegowej, nową formułę szkoły już jako placówki kształcącej nie tylko gimnazjalistów, ale także uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej Edukator – w bieżącym roku otwieramy klasę czwartą, szóstą i siódmą – mówi Zbigniew Czelusta, pomysłodawca i główny organizator Biegu Edukatora.

Podstawowym przesłaniem imprezy jest oczywiście promowanie zdrowego stylu życia. Bieganie to najlepszy sposób na wdrożenie w życie takiego przesłania, ale równie ważna jest profilaktyka zdrowotna.

I między innym dlatego Edukator poszerzył w tym roku formułę imprezy i zaproponuje wszystkim uczestnikom i osobom odwiedzającym imprezę możliwość odbycia bezpłatnie podstawowych badań lekarskich, badań okulistycznych oraz odbycia profesjonalnej konsultacji dietetycznej.

Partnerem głównym tej części imprezy jest Urząd Miasta Kalisz, który jest inicjatorem akcji profilaktycznej „Zdrowy Kalisz”. Wspierać nas będzie także Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Piomed Ewy Węgier Szewczyk w zakresie badań podstawowych, która także pełnić funkcję lekarza głównego zawodów sportowych. Część badań okulistycznych z kolei będzie dostępna dzięki udziałowi w strefie zdrowia Poradni Okulistycznej OKULUS oraz Szpitalowi Kalmedica przy ul. Częstochowskiej w Kaliszu. Zapoznanie się z zagadnieniami dietetycznymi i nowoczesnym ekologicznym cateringiem będzie możliwe dzięki udziałowi firmy Life Box Eco Food z Kalisza.


Bieżąca edycja obfituje w nowości, pora wspomnieć o jeszcze jednej. Uczestnicy Biegu Edukatora będą pić na trasie wodę dostarczoną przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kaliszu.
O tym, że woda z kranu jest zdrowa, czysta i zdatna do spożycia przekonują kaliskie wodociągi w swoich kampaniach informacyjnych skierowanych do mieszkańców Kalisza. Argumentów przemawiających za piciem wody z kranu jest wiele i dlatego zdecydowaliśmy się na wspólną akcję. To osobom aktywnym fizycznie oraz uprawiającym sport zaleca się picie wody z dużą zawartością mikroelementów przed, w trakcie i po znaczącym wysiłku fizycznym zapobiegając tym samym odwodnieniu organizmu i uzupełniając wypocone sole mineralne.

Uczestnicy imprezy w strefie zdrowego trybu życia będą mogli sprawdzić ciśnienie czy poziom cukru we krwi, dokonać pomiaru auto refrakcji oka i ciśnienia śródgałkowego oraz porozmawiać ze specjalistami z zakresu dietetyki, którzy w praktyce wykorzystują swoją wiedzę i doświadczenie w przygotowywaniu ekologicznej i zdrowej żywności.

Biorąc pod uwagę modę na sport i ruch oraz zmianę naszych przyzwyczajeń żywieniowych w związku chociażby z przedefiniowaniem w ostatnich latach piramidy zdrowia – takie działanie wpisuje się zdaniem organizatorów bardzo korzystnie w formułę całej imprezy.

Jednym z kluczowych sponsorów tegorocznego 3.Biegu Edukatora jest Firma ELENA spod Kalisza, która od 26 lat produkuje liofilizaty, dziś znane w 26 krajach świata. W Europie jest drugim ich producentem i zdobywcą wielu nagród za jakość produktów.

W ofercie oprócz tzw. kosmicznej żywności czyli smacznych, zdrowych i pełnowartościowych, liofilizowanych owoców i warzyw, zawierających około 95% naturalnych wartości odżywczych i minerałów LioFi Chips i ELENIUSZKI, ma także najczystszą formę naturalnego kolagenu, składem zbliżonego do ludzkiego: Kolagenum Franciszka oraz Active Health.

Firma ELENA ufundowała dla zwyciezców pakiety, w których znajduje się właśnie KOLEGENUM – naturalny kolagen czyli białko niezbędne dla prawidłowego działania stawów, a także pozwalający zachować ogólną sprawność i urodę.

Wśród fundatorów i sponsorów nagród są także DECATHLON Kalisz, Pollena Ostrzeszów, Lasy Państwowe, Hellena, Firma Dentical i Dentity oraz Aquapark.

Organizatorzy zapraszają wszystkich tych, którzy chcą spędzić aktywnie sobotnie dopołudnie do Lasu Winiarskiego przy ul. Gajowej 11.

Odbiór pakietów startowych dla tych, którzy zapisali się do części sportowej imprezy – będzie możliwy od godziny 9.00 a strefa zdrowego trybu życia będzie dostępna dla wszystkich od godziny 10.00.

Lista startujących dostępna na stronie TUTAJ

Więcej na temat 3.Biegu Edukatora oraz poprzednich dwóch jego edycji przeczytacie Państwo w tych artykułach:
Koniecznie wystartuj w 3.Biegu Edukatora !
III Bieg Edukatora – las, droga i TY!

Serdecznie zapraszamy także Kibiców!

Zobacz także
Thumb czo%c5%82o
IX Turniej Kręglarski i Cymbergaja dla Osób Niep...
Thumb szkolenie stra%c5%bc 2018 1
Bezpieczeństwo w autobusach hybrydowych. Szkolen...
Thumb czo%c5%82o
SZTUKAKUKA 2018. Ruszył weekend wspaniałej zabaw...

Komentarze


Uwaga: Komentarze moderowane. Twój wpis pojawi się po akceptacji moderatora.Drogi Użytkowniku Portalu Calisia.pl! Zanim opublikujesz komentarz POMYŚL, czy jest on rzeczowy w kontekście artykułu, pod którym chcesz go zamieścić! Czy nie obrażasz kogoś lub nie naruszasz dóbr osobowych innych ludzi? Pamiętaj, że nawet w Sieci nie jesteś anonimowy!

Uwaga: Komentarze zamieszczane na www.Calisia.pl przez użytkowników nie są na bieżąco moderowane. Jeśli zauważysz wpis obrażający kogokolwiek możesz: zgłosić obraźliwy komentarz do usunięcia mailem na adres redakcja@calisia.pl. Zareagujemy najszybciej jak jest to możliwe.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników Portalu, za treść których Calisia.pl nie ponosi odpowiedzialności. Portal zastrzega sobie prawo do usuwania obraźliwych wpisów. Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie prawo lub dobre obyczaje, zawiadom nas o tym.
Thumb zrzut ekranu 2017 11 02 o 16.08.20

Zamieszkaj na Osiedlu Panorama Park II

Article xe1s0459

Festiwal Smaku w Cafe.Calisia.pl
Thumb mika
Msm icon 30
Mika-Stal
Thumb desmiss
Msm icon 30
Specjalistyczny gabinet pielęgnacji stóp Dermiss
Thumb zrzut ekranu 2017 11 14 o 13.36.07
Msm icon 30
SHADE Studio Fryzjersko – Trychologiczne
Thumb zrzut ekranu 2014 09 07  godz. 21.17.24
Msm icon 30
USŁUGI ASENIZACYJNE - wywóz nieczystości płynnych - Kalisz i okolice
Thumb obrazek 255
Msm icon 30
Destino Nieruchomości
więcej»
Bico australia 20131216 146n120