Zagłębie Lubin - MKS Kalisz - relacja z meczu

2017-09-10 16:15:00 MKS Kalisz

Drugi mecz piłkarzy ręcznych MKS-u w PGNiG Superlidze. Zapraszamy na relację tekstową live, prosto z Lubina.

KONIEC MECZU. 32:28. Przegrywamy po walce, ale:
- to my jesteśmy beniaminkiem, a napędziliśmy stracha Zagłębiu,
- nasi kibice na wyjeździe byli głośniejsi niż kibice gospodarzy,
- w Kaliszu wygramy. Zawodnicy Zagłębia nie są w stanie sobie wyobrazić takiej atmosfery, jaka panuje w Arenie.
To już wszystko widzimy się za tydzień, podczas meczu ze Stalą Mielec.

31:27 – Artur Bożek. Przegramy ten mecz, ale pokazaliśmy, że mamy potencjał. Bożek na 31:28.

Moryto trafia karnego. Odpowiada Bożek, przejmujemy piłkę i Arek Galewski rzuca, znów trafia Moryto. 31:26 2 min do końca..

29:24 – Michał Drej po kontrze. Wchodzi na parkiet Bartek Jaszka i wywalczył rzut karny.

29:22. 5,5 minuty do końca. Sorry. 29:23 – Michał Drej

27:22 – Da Silva…

Broni Edin, ale piłka wychodzi w aut. Arkadiusz Moryto ogrywa Michała czerwińskiego o i jest 26:22. Dodatkowo rzut Dzianisa broni Patryk Małecki… Źle to wygląda 9 minut do końca.

Dzianis przy rzucie z drugiej linii wzięty na proste ręce, ale sędziowie nie widzieli faulu. Szkoda.

25:22 – Łukasz Kurzawa z lewego skrzydła. 11 minut do końca meczu.

24:22 – po stracie w ataku i kontrze Arkadiusza Moryto. Zablokowany rzut Artura Bożka. 48 minuta.

44 minuta. Broni Edin Tatar! Coś nam się układa gra, odkąd Kirył ma ,,plastra". Czas dla trenera Ruska.

23:21 – Dawid Przysiek. Wcześniej Arek Galewski nie trafił. Dodatkowo gubimy piłkę w ataku.

22:21 – Da Silva… Skubany. Rzuca z poziomu 3 piętra.

Znów broni Edin! Ale Arek Galewski trafia w bramkarza.41 minuta i po 21!

21:21. Broni Edin rzuca Galot!!! Wcześniej Michał Drej. 40 minuta i po 21!!!! Trzymajcie kciuki.

21:19. Ale Tomasz Pietruszko schodzi na 2 minuty za faul na Kiryle.

Po 19!!!! Kirył Kniazeu! Ale odpowiada Zagłębie. 20:19.

19:17 – po golu Mrozowicza, ale Dzianis Krytski rzuca i jest 19:18. Trener Jaszka poprosił znów swoich chłopców, bo miało być lekko, łatwo i przyjemnie, a tu klops… A propos Artur Klopsteg jeszcze zagrał ;)

34 minuta. Po faulu na Arku Galewski rzut Karny i Kaaaamillll Adamskiiiii! 18:17!

17:16 Michał Drej! Ale Da Silva odpowiada 18:16.

Faul w ataku na Michale Bałwasie! Michał trzymaj się!

Gramy i 17:15! Arek Galewski!

17:14 dla Zagłębia, ale potencjał w zespole MKS-u jest. Przespaliśmy początek i musieliśmy odrabiać straty. Ale podźwignęliśmy się i doszliśmy gospodarzy na jedną bramkę. W sumie przegrywamy trzema, ale powodów do wstydu nie mamy. Nasi zawodnicy wyglądają na oswojonych z grą w PGNiG Superlidze, a kibice… Cóż – dość napisać, że są głośniejsi niż gospodarze.

Na 5 sekund przed końcem Łukasz Kobusiński dostaje czerwoną kartkę… Karny dla Zagłębia. W bramce Filip Jarosz, ale Jan Czuwara trafia.Koniec pierwszej połowy.

16:14 – po bramce Artura Bożka. Dodatkowo Mrozowicz leci na ławkę kar. Gramy w przewadze.

15:13 – odpowiada Da Silva.I od razu 16:13 – bo tracimy piłkę w ataku i gospodarze rzucają przez całe boisko. Minuta z ogonkiem do końca pierwszej połowy.

14:13!!! Galooooooottttt!

Łukasz Kobusiński drugi raz ląduje na ławce kar.. Szkoda… Ale bronił pięknie. A teraz Edin broni.

Bartek Jaszka się denerwuje. Bartek Jaszka prosi swoich zawodników i cierpliwie, ale dobitnie tłumaczy im, że z MKS-em trzeba walczyć.

14:12 – Dzianis Krytski – 4 minuty do końca pierwszej połowy!

14:11 – najpierw Drej, później interwencja Edina i Arek Galewski! A teraz znów EDIN!

14:9 – Szymyślik.

13:9 – Artur Bożek!!! Boże… Coś nasi zaczynają wreszcie grać!

13:8 – Kirył Kniazeu!

19 minuta 13:7 – bramka Kamila Adamskiego.

Rzut Dreja broni Małecki. Nadal 12:6 Sorry. 13:6 po akcji z prawego skrzydła.

Edin broni rzut Da Silvy, ale mam też złą wiadomość – ,,Kobi" siada na 2 minutową karę.

16:6 po akcji Kamila Adamskiego z Krzysztofem Misiejukiem.

12:5 – tym razem kołowy Michał Stankiewicz poradził sobie z obrońcami i bramkarzem. Trener Rusek bierze kolejny czas. Jest o czym mówić z zawodnikami – w ciągu 15 minut straciliśmy 12 bramek, strzelając zaledwie 5. Słaba skuteczność i kiepska obrona – póki co.

11:5 – Michał Bałwas!!!

10:4. Leczą nas gospodarze. Gubimy piłkę w ataku, albo popełniamy błędy, a gospodarze bezlitośnie kontrują. Teraz poprzeczka Artura Bożka, szybka akcja i 11:4.

Paulo faulowany ale, bez reakcji sędziów. Kontra gospodarzy, obrona w polu i karny dla Zagłębia. Niestety, wykorzystany. 9:4.

7:4 – Krzysiek Misiejuk. 8:4 – Da Silva. 12 minuta meczu.

7:3 – Da Silva. Skubany jest mocny.

6:3 – Kirył!!! Może byśmy obronili coś panowie…

6:2 – najpierw Edin obronił, ale szybkie wznowienie i 6 bramka Zagłębia.

5:2 – Paulo Grozek z 2 linii!

Paweł Adamczak w słupek, ale wreszcie bronimy – to znaczy Edin Tatar obronił.

Hohoho. 5:1 – piłka nie dochodzi na koło i Przysiek, miejscowy snajper, trafia z własnej połowy do pustej bramki MKS-u.

4:1 – gubimy piłkę w ataku i gospodarze wychodzą z kontrą. Da Silva nie daje szans bramkarzowi MKS-u. Paweł Rusek reaguje natychmiast i prosi o czas.

Da Silva faulowany i mamy rzut karny dla Zagłębia. Czuwara pokonuje Edina i jest 3:1 dla Zagłębia w 5 minucie.

2:1 dla Zagłębia po bramce Mrozowicza. W ataku popełniamy błąd i tracimy piłę.Dodatkowo 2 minuty dla Paulo Grozdka.

Aj.Aj. Aj. Kirył w bramkarza. Zbiera Misiejuk i w bramkarza. Zbiera Czerwiński i faul. Karny i Michał trafia w bramkarza…Nadal 1:1

1:0 – Paulo Grozzdek w blok – piłke łapie Dreju i 1;). Ale odpowiedź Zgałębia błyskawiczna. 1:1.

Zaczynamy – pierwszy skład MKS: Tatar, Czerwiński, Grozdek, Adamczak, Misiejuk, Kniazeu, Drej. Uwaga – gramy!

W naszej ekipie nie ma dzisiaj Darka Rośka i Łukasza Zakrety. MKS wystąpi dzisiaj w białych strojach. Gospodarze – tradycyjnie na pomarańczowo.

Witajcie ręcznomaniacy! Meldujemy się z hali RCS w Lubinie w dobrych nastrojach. Miejscowych fanów – około 300 osób – ważne, że nasza ekipa będzie dopingowana przez kilkudziesięcioosobową ekipę.