Ze Świecia na tarczy. KKS przegrał z Wdą.

2017-05-22 12:32:00 Karina Zachara

Dotkliwej porażki doznali w minioną sobotę piłkarze KKS-u Kalisz. Podopieczni Piotra Morawskiego przegrali wyjazdowe spotkanie z Wdą Świecie 1:4.

Nie takiego wyniku, a z pewnością nie tak wysokiej przegranej, spodziewał się kaliski trzecioligowiec. Podbudowana ubiegłotygodniowym, bardzo dobrym, zwycięskim meczem z Gwardią Koszalin, ekipa trenera Morawskiego zamierzała kontynuować dobrą passę. Niestety z realizacją tego ambitnego planu było już znacznie gorzej.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania w Świeciu nie wróżyła, że może ono skończyć się aż tak źle dla kaliszan. Wprawdzie to gospodarze jako pierwsi, po strzale Dawida Retlewskiego, objęli prowadzenie, ale na nieco ponad dziesięć minut przed gwizdkiem wyrównał Konrad Chojnacki. Niestety ta jaskółka wiosny nie uczyniła. Po powrocie z szatni piłkarzom Wdy wystarczył kwadrans, by zamienić rywali w chłopców do bicia. Najpierw na liście strzelców zameldował się Maciej Rożnowski, który po centrze z rożnego, strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Minutę później, po karygodnym błędzie jednego ze środkowych pomocników KKS-u, karę wymierzył Bartosz Czerwiński. W 60. minucie Artur Melon skapitulował po raz czwarty, a pokonał go po raz drugi tego dnia Maciej Rożnowski, bezbłędnie wykorzystując stratę kaliszan przed własną szesnastką.

Z pewnością niemały wpływ na przebieg sobotniego meczu miała absencja w kaliskich szeregach pauzujących za kartki Rafała Jankowskiego, czołowego snajpera „trójkolorowych” i Stayko Stoycheva, czego nie omieszkali wykorzystać doświadczeni gracze ze Świecia.

Po przegranej z Wdą kaliszanie znów tracą do lidera dziewięć punktów, zajmując w ligowej tabeli 8.miejsce. Teraz przed nimi dwa domowe spotkania – z GKS-em Przodkowo i Świtem Skolwin.

29. kolejka III ligi gr. II, 20.05.2017r.
Wda Świecie – KKS Kalisz 4:1 (1:1)

1:0 Dawid Retlewski 22. min, 1:1 Konrad Chojnacki 34. min, 2:1 Maciej Rożnowski 51. min, 3:1 Bartosz Czerwiński 52. min, 4:1 Maciej Rożnowski 60. min

Żółte kartki: Łukasz Wenerski, Maciej Rożnowski, Karol Malizewski (Wda)

Wda Świecie: Łukasz Zapała – Patryk Urbański, Bartosz Czerwiński, Dawid Relewski, Łukasz Wenerski, Szymon Kocieniewski, Karol Maliszewski (82. Mikołaj Prybiński), Patryk Kiełpiński, Piotr Siekirka (76. Damian Wieczkowski), Maciej Rożnowski (78. Dawid Szczukowski), Dawid Wietrzykowski.

KKS Kalisz: Artur Melon – Marcin Tomaszewski (82. Mikołaj Szlacheta), Marcin Lis, Michał Grzesiek, Łukasz Grabowski, Mateusz Gawlik, Jakub Budrowski, Konrad Chojnacki (78. Dominik Domagalski), Błażej Ciesielski, Patryk Palat (82. Adam Święcicki), Yuki Nemoto (87. Maksymilian Piasecki).